Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Ignacio Pinazo Camarlench på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Ignacio Pinazo Camarlench: vad konsultationerna visar
Det mest efterfrågade verk av Ignacio Pinazo Camarlench är Ärbarhetens allegori, med 400 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 8% av alla visningar. Följs i rankingen av The lineman och Amorcillo vaknar upp. Konstnärens sida har visats 1 900 gånger och verkens sidor 4 600 gånger, totalt 6 500 gånger. Mellan Aug 2026 och Sep 2026 ökade antalet visningar med 25%. Jul 2026 är månaden med flest förfrågningar: 5 500. Läsare konsulterar posterna på datorer (94%) och mobiltelefoner (6%). Läsare väljer Neutrala toner (Färgpalett) vid 36% av besöken, där det motsvarar 17% av katalogen.
Ignacio Pinazo Camarlench: de 10 mest visade verken
Varje post visar ett verk av Ignacio Pinazo Camarlench och dess ranking baserat på visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna.
-
1
Ärbarhetens allegori, 1900
400 besök · 7,5%
-
2
The lineman
400 besök · 7,5%
-
3
Amorcillo vaknar upp, 1900
200 besök · 3,8%
-
4
Landscape with farmhouse
200 besök · 3,8%
-
5
Portrait of Carmelo Lacal
200 besök · 3,8%
-
6
Carnations
200 besök · 3,8%
-
7
The cross in Godella
200 besök · 3,8%
-
8
The last moments of king D. Jaime I
100 besök · 1,9%
-
9
Figura femenina sentada
100 besök · 1,9%
-
10
Terrace 1
100 besök · 1,9%
När har posten för Ignacio Pinazo Camarlench visats?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 1 400 | 4 100 |
| Aug 2026 | 300 | 100 |
| Sep 2026 | 200 | 300 |
När besöks verken av Ignacio Pinazo Camarlench?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer läsarna bland Ignacio Pinazo Camarlenchs verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Siffrorna i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 40,0% | 24,5% |
| Mjuk skugga | 24,0% | 26,4% |
| Mjuk luminans | 24,0% | 20,8% |
| Ljusstyrka | 12,0% | 24,5% |
| Ljusstark | 0,0% | 3,8% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 18,0% | 24,5% |
| Dämpad färgsättning | 30,0% | 9,4% |
| Måttlig mjukhet | 38,0% | 47,2% |
| Tydlig färgmättnad | 14,0% | 18,9% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 68,3% | 42,5% |
| Neutrala toner | 17,1% | 36,2% |
| Mörka toner | 14,6% | 21,3% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 34,0% | 18,9% |
| Balanserad | 46,0% | 43,4% |
| Livfulla färger | 20,0% | 37,7% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 14,0% | 13,2% |
| Mild | 30,0% | 17,0% |
| Balanserad | 14,0% | 17,0% |
| Stark kontrast | 22,0% | 30,2% |
| Kontrastnivå | 20,0% | 22,6% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,0% | 3,8% |
| Mjukt blandad palett | 16,0% | 22,6% |
| Balanserad harmoni | 18,0% | 26,4% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 38,0% | 37,7% |
| Enhetlig palett | 16,0% | 9,4% |
Vilka är de mest visade verken av Ignacio Pinazo Camarlench, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Siffrorna i en tabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| In his final moments, King… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Female Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| El Cid’s Daughters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The last moments of king D.… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Desnudo de frente | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Amorcillo vaknar upp | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| The memory lesson | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Boy or ''The little painter… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-portrait 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av besök på Ignacio Pinazo Camarlench ut per enhet?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 6 100 | 93,8% |
| mobiltelefoner | 400 | 6,2% |
På vilka språk söker man efter Ignacio Pinazo Camarlench?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Siffrorna i en tabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Franska | 100 | 100,0% |
Hur många konsultationer per dag för Ignacio Pinazo Camarlench, och de kommande tre veckorna?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Siffrorna i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 100 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
Om läsarsiffror för Ignacio Pinazo Camarlench
Vilket verk av Ignacio Pinazo Camarlench besöks oftast?
- Ärbarhetens allegori först, med 400 besök och 8% av förfrågningar. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är läsarskaran för Ignacio Pinazo Camarlench på WikiOO.org?
- 6 500 besök under tolv månader: 1 900 till konstnärssidan, 4 600 till verken.
Vilka enheter använder läsarna av Ignacio Pinazo Camarlench?
- De använder datorer (94%) och mobiltelefoner (6%); datorer står för 94% av besöken.
Vilka verk av Ignacio Pinazo Camarlench matchar läsarnas urval?
- Verk beskrivna som Neutrala toner (Färgpalett) står för 36% av besöken för 17% av katalogen.