Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Jean Arp på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Jean Arp: statistik i korthet
Owl Dream är det mest visade verket av Jean Arp: 1 900 besök under tolv månader, vilket motsvarar 35% av det totala antalet. Också ofta besökta: Human Concretion without Oval Bowl och Configuration 3. Totalt antal visningar: 6 600 (1 900 konstnärssidor, 4 700 verk). Minskning med 55% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Toppnotering: Jul 2026 (3 400 besök). Enhetsfördelning: datorer (62%) och mobiltelefoner (38%). Observerad preferens: Balanserad (Kontrast), 41% av besöken för 10% av katalogen.
Topp 10 verk av Jean Arp baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av Jean Arp som har flest sökningar.
-
1
Owl Dream
1 900 besök · 35,2%
-
2
Human Concretion without Oval Bowl
300 besök · 5,6%
-
3
Configuration 3
200 besök · 3,7%
-
4
The three graces
200 besök · 3,7%
-
5
Untitled (198)
200 besök · 3,7%
-
6
Abstract composition
100 besök · 1,9%
-
7
Relief, clock
100 besök · 1,9%
-
8
Constellation of seven shapes called 'He made the court'
100 besök · 1,9%
-
9
Man, mustache, navel
100 besök · 1,9%
-
10
Geometric forms
100 besök · 1,9%
Hur många läsare har Jean Arps post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 900 | 2 500 |
| Aug 2026 | 200 | 1 800 |
| Sep 2026 | 700 | 200 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av Jean Arp?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av Jean Arp väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 10,0% | 7,4% |
| Mjuk skugga | 8,0% | 5,6% |
| Mjuk luminans | 20,0% | 46,3% |
| Ljusstyrka | 34,0% | 27,8% |
| Ljusstark | 28,0% | 13,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 68,0% | 74,1% |
| Dämpad färgsättning | 12,0% | 7,4% |
| Måttlig mjukhet | 10,0% | 9,3% |
| Tydlig färgmättnad | 8,0% | 5,6% |
| Mättad färg | 2,0% | 3,7% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 67,4% | 75,0% |
| Jordnära | 18,6% | 13,5% |
| Mörka toner | 2,3% | 7,7% |
| Monokromt | 4,7% | 3,9% |
| Pastellfärger | 4,7% | 0,0% |
| Naturtema | 2,3% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 56,0% | 70,4% |
| Balanserad | 32,0% | 20,4% |
| Livfulla färger | 12,0% | 9,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 12,0% | 7,4% |
| Mild | 16,0% | 11,1% |
| Balanserad | 10,0% | 40,7% |
| Stark kontrast | 20,0% | 9,3% |
| Kontrastnivå | 42,0% | 31,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 16,0% | 7,4% |
| Mjukt blandad palett | 8,0% | 7,4% |
| Balanserad harmoni | 12,0% | 42,6% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 32,0% | 16,7% |
| Enhetlig palett | 32,0% | 25,9% |
Hur är de mest visade verken av Jean Arp fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alou with Talons | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Relief, clock | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sculpture de Silence, Corne… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fågelnedslag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Configuration 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Geometric forms | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Poupée Basset | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Human Concretion 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Column of dream | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Amega in omega | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Söks Jean Arp via telefon eller via dator?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 4 100 | 62,1% |
| mobiltelefoner | 2 500 | 37,9% |
Hur ser fördelningen av läsare för Jean Arp ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa underliggande data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 800 | 38,1% |
| Koreanska | 300 | 14,3% |
| Spanska | 200 | 9,5% |
| Ungerska | 200 | 9,5% |
| Danska | 100 | 4,8% |
| Franska | 100 | 4,8% |
| Italienska | 100 | 4,8% |
| Holländska | 100 | 4,8% |
| Ryska | 100 | 4,8% |
| Slovakiska | 100 | 4,8% |
Vad är den dagliga läsarantalet för Jean Arp, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 100 |
| sön 27 Sep | 100 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 100 |
| ons 30 Sep | 100 |
| tors 1 Okt | 300 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 100 |
| mån 5 Okt | 200 |
| tis 6 Okt | 400 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 300 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 300 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 300 |
| ons 14 Okt (prognos) | 100 |
| tors 15 Okt (prognos) | 200 |
| fre 16 Okt (prognos) | 200 |
| lör 17 Okt (prognos) | 100 |
| sön 18 Okt (prognos) | 300 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 400 |
| ons 21 Okt (prognos) | 100 |
| tors 22 Okt (prognos) | 200 |
| fre 23 Okt (prognos) | 200 |
| lör 24 Okt (prognos) | 100 |
| sön 25 Okt (prognos) | 300 |
| mån 26 Okt (prognos) | 100 |
| tis 27 Okt (prognos) | 500 |
| ons 28 Okt (prognos) | 100 |
| tors 29 Okt (prognos) | 300 |
| fre 30 Okt (prognos) | 300 |
| lör 31 Okt (prognos) | 100 |
| sön 1 Nov (prognos) | 400 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
| tis 3 Nov (prognos) | 600 |
Jean Arp: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av Jean Arp?
- Owl Dream: 1 900 besök, 35% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 10.
Vad är läsarsiffran för Jean Arp?
- 6 600 besök under tolv månader (1 900 artistprofiler, 4 700 verk).
Söks Jean Arp oftare via telefon eller dator?
- Konsultationer fördelas på datorer (62%) och mobiltelefoner (38%); datorer leder med 62%.
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av Jean Arp?
- Ja, Balanserad (Kontrast): 41% av besöken för 10% av katalogen.