Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Josep Cusachs Cusachs på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Josep Cusachs Cusachs: statistik i korthet
Cavalry Officer är det mest visade verket av Josep Cusachs Cusachs: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 5% av det totala antalet. Också ofta besökta: Newsboy och Cape Dragon Whip. Totalt antal visningar: 6 700 (900 konstnärssidor, 5 800 verk). Minskning med 50% mellan Aug 2026 och Sep 2026. Toppnotering: Jul 2026 (6 100 besök). Enhetsfördelning: datorer (99%) och mobiltelefoner (1%). Observerad preferens: Mjuk luminans (Ljusstyrka), 55% av besöken för 36% av katalogen.
Topp 10 verk av Josep Cusachs Cusachs baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av Josep Cusachs Cusachs som har flest sökningar.
-
1
Cavalry Officer
300 besök · 4,6%
-
2
Newsboy
300 besök · 4,6%
-
3
Cape Dragon Whip
300 besök · 4,6%
-
4
Studies Of Donkeys
200 besök · 3,1%
-
5
In The Hunt
200 besök · 3,1%
-
6
Hussar On Horse 1
200 besök · 3,1%
-
7
Untitled 13
200 besök · 3,1%
-
8
Cantin
200 besök · 3,1%
-
9
Coraceros Cuirassiers
100 besök · 1,5%
-
10
Bearded soldier
100 besök · 1,5%
Hur många läsare har Josep Cusachs Cusachss post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 700 | 5 400 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av Josep Cusachs Cusachs?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av Josep Cusachs Cusachs väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 6,0% | 7,7% |
| Mjuk skugga | 16,0% | 10,8% |
| Mjuk luminans | 36,0% | 55,4% |
| Ljusstyrka | 34,0% | 18,5% |
| Ljusstark | 8,0% | 7,7% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 12,0% | 7,7% |
| Dämpad färgsättning | 16,0% | 15,4% |
| Måttlig mjukhet | 30,0% | 16,9% |
| Tydlig färgmättnad | 36,0% | 55,4% |
| Mättad färg | 6,0% | 4,6% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 35,7% | 44,8% |
| Mörka toner | 23,8% | 29,3% |
| Neutrala toner | 33,3% | 19,0% |
| Pastellfärger | 4,8% | 3,5% |
| Varma toner | 0,0% | 3,5% |
| Metalliska toner | 2,4% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,0% | 12,3% |
| Balanserad | 34,0% | 26,2% |
| Livfulla färger | 50,0% | 61,5% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,0% | 1,5% |
| Mild | 10,0% | 10,8% |
| Balanserad | 14,0% | 6,2% |
| Stark kontrast | 16,0% | 24,6% |
| Kontrastnivå | 58,0% | 56,9% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 10,0% | 6,2% |
| Mjukt blandad palett | 4,0% | 1,5% |
| Balanserad harmoni | 4,0% | 6,2% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 54,0% | 58,5% |
| Enhetlig palett | 28,0% | 27,7% |
Hur är de mest visade verken av Josep Cusachs Cusachs fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Male portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Josep Puigcarbó | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Awaiting the Return | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Coraceros Cuirassiers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Tambor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Head of cuirassier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cavalry Officer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Amazon 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait Of General Prim | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Söks Josep Cusachs Cusachs via telefon eller via dator?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 6 600 | 98,5% |
| mobiltelefoner | 100 | 1,5% |
Hur ser fördelningen av läsare för Josep Cusachs Cusachs ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Vad är den dagliga läsarantalet för Josep Cusachs Cusachs, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 100 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 200 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 200 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 200 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 200 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
Josep Cusachs Cusachs: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av Josep Cusachs Cusachs?
- Cavalry Officer: 300 besök, 5% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 10.
Vad är läsarsiffran för Josep Cusachs Cusachs?
- 6 700 besök under tolv månader (900 artistprofiler, 5 800 verk).
Söks Josep Cusachs Cusachs oftare via telefon eller dator?
- Konsultationer fördelas på datorer (99%) och mobiltelefoner (1%); datorer leder med 99%.
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av Josep Cusachs Cusachs?
- Ja, Mjuk luminans (Ljusstyrka): 55% av besöken för 36% av katalogen.