Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Juan Sanchez Cotan på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Juan Sanchez Cotan: statistik i korthet
Still-life with Quince, Cabbage, Melon and Cucumber är det mest visade verket av Juan Sanchez Cotan: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 38% av det totala antalet. Också ofta besökta: Still-Life with Game, Vegetable and Fruit och Still-Life with Game Fowl. Totalt antal visningar: 900 (400 konstnärssidor, 500 verk). Toppnotering: Jul 2026 (900 besök). Observerad preferens: Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni), 75% av besöken för 33% av katalogen.
Topp 5 verk av Juan Sanchez Cotan baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av Juan Sanchez Cotan som har flest sökningar.
-
1
Still-life with Quince, Cabbage, Melon and Cucumber, 1600
300 besök · 37,5%
-
2
Still-Life with Game, Vegetable and Fruit, 1602
200 besök · 25,0%
-
3
Still-Life with Game Fowl, 1600
100 besök · 12,5%
-
4
Portrait of Brigida del Rio, the bearded Penaranda.
100 besök · 12,5%
-
5
St. Bruno, founder of the Carthusian Order
100 besök · 12,5%
Hur många läsare har Juan Sanchez Cotans post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av Juan Sanchez Cotan?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av Juan Sanchez Cotan väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dyster och högtidlig | 33,3% | 66,7% |
| Reflekterande | 33,3% | 33,3% |
| Andlig | 33,3% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 58,3% | 62,5% |
| Mjuk skugga | 41,7% | 37,5% |
| Mjuk luminans | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 75,0% | 75,0% |
| Dämpad färgsättning | 16,7% | 25,0% |
| Måttlig mjukhet | 8,3% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 83,3% | 87,5% |
| Balanserad | 16,7% | 12,5% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 8,3% | 0,0% |
| Mild | 16,7% | 12,5% |
| Balanserad | 0,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 33,3% | 50,0% |
| Kontrastnivå | 41,7% | 37,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 33,3% | 12,5% |
| Mjukt blandad palett | 8,3% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 16,7% | 12,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 33,3% | 75,0% |
| Enhetlig palett | 8,3% | 0,0% |
Hur är de mest visade verken av Juan Sanchez Cotan fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Still-Life with Game, Veget… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still-Life with Game Fowl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Saint Ildefonso receiving t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still-life with Quince, Cab… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Ecce Homo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still life with fruits and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Virgin waking the boy, Muse… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still life with flowers, ve… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St. Bruno, founder of the C… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still life with dead birds… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av läsare för Juan Sanchez Cotan ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa underliggande data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 300 | 75,0% |
| Kroatiska | 100 | 25,0% |
Vad är den dagliga läsarantalet för Juan Sanchez Cotan, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 200 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 500 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 100 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 100 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 100 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 200 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 100 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 200 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
Juan Sanchez Cotan: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av Juan Sanchez Cotan?
- Still-life with Quince, Cabbage, Melon and Cucumber: 300 besök, 38% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 5.
Vad är läsarsiffran för Juan Sanchez Cotan?
- 900 besök under tolv månader (400 artistprofiler, 500 verk).
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av Juan Sanchez Cotan?
- Ja, Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni): 75% av besöken för 33% av katalogen.