Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Jules Lefebvre på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Jules Lefebvre: sammanfattning av läsare
Under de senaste tolv månaderna var det mest efterfrågade verket av Jules Lefebvre i WikiOO.org-databasen Sanningen: 2 300 besök, vilket utgör 25% av alla sökningar på konstnären. Det följs av La Cigale och Chloé. Sidan för Jules Lefebvre har visats 9 800 gånger: 2 700 på artistprofilen och 7 100 på enskilda verk. Antalet konsultationer ökade med 6% från Aug 2026 till Sep 2026. Månaden med flest besök var Sep 2026 med 3 700 besök. Konsultation sker på datorer (54%), mobiltelefoner (44%) och surfplattor (2%). Läsare konsulterar Balanserad (Kontrast) mer än vad dess andel i katalogen antyder: 43% av besöken mot 10% av verken.
De 10 mest efterfrågade verken av Jules Lefebvre
Verk av Jules Lefebvre rangordnade efter antal visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
Sanningen, 1870
2 300 besök · 25,3%
-
2
La Cigale, 1872
1 300 besök · 14,3%
-
3
Chloé, 1875
1 300 besök · 14,3%
-
4
Lady godiva
400 besök · 4,4%
-
5
Portrait of James A. Campbell, 1895
300 besök · 3,3%
-
6
Love Hurts
300 besök · 3,3%
-
7
Pandora 1
300 besök · 3,3%
-
8
A Reclining Nude
200 besök · 2,2%
-
9
Odalisque, 1874
200 besök · 2,2%
-
10
Lauretta, 1895
200 besök · 2,2%
Hur många gånger visas posten för Jules Lefebvre varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 800 | 1 700 |
| Aug 2026 | 300 | 3 200 |
| Sep 2026 | 1 600 | 2 100 |
Hur ofta besöks verken av Jules Lefebvre?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk av Jules Lefebvre läser besökarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Datatabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 40,0% | 60,4% |
| Mjuk skugga | 18,0% | 14,3% |
| Mjuk luminans | 16,0% | 23,1% |
| Ljusstyrka | 18,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 8,0% | 2,2% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 42,0% | 44,0% |
| Dämpad färgsättning | 24,0% | 37,4% |
| Måttlig mjukhet | 28,0% | 13,2% |
| Tydlig färgmättnad | 6,0% | 5,5% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 59,5% | 74,1% |
| Neutrala toner | 30,9% | 18,5% |
| Mörka toner | 9,5% | 7,4% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 46,0% | 49,5% |
| Balanserad | 38,0% | 44,0% |
| Livfulla färger | 16,0% | 6,6% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,0% | 0,0% |
| Mild | 22,0% | 3,3% |
| Balanserad | 10,0% | 42,9% |
| Stark kontrast | 12,0% | 14,3% |
| Kontrastnivå | 52,0% | 39,6% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 10,0% | 7,7% |
| Mjukt blandad palett | 12,0% | 6,6% |
| Balanserad harmoni | 10,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 42,0% | 70,3% |
| Enhetlig palett | 26,0% | 15,4% |
Vilka verk av Jules Lefebvre är mest efterfrågade månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Datatabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sanningen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 500 | 1 200 |
| Odalisque | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Portrait of James A. Campbe… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| La Cigale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 400 | 200 |
| Graziella | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A Reclining Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| Diana, Chasseresse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| clemence isaure | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| portrait of a women | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Chloé | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 200 |
Vilka enheter används för att visa Jules Lefebvre?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 5 300 | 54,1% |
| mobiltelefoner | 4 300 | 43,9% |
| surfplattor | 200 | 2,0% |
På vilka språk söker man efter Jules Lefebvre?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Datatabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Arabiska | 700 | 46,7% |
| Engelska | 200 | 13,3% |
| Spanska | 200 | 13,3% |
| Italienska | 100 | 6,7% |
| Japanska | 100 | 6,7% |
| Lettiska | 100 | 6,7% |
| Portugisiska | 100 | 6,7% |
Hur många besök har Jules Lefebvre per dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Datatabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 24 Sep | 300 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 400 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 200 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 100 |
| tors 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 800 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 500 |
| mån 5 Okt | 200 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 100 |
| sön 11 Okt | 100 |
| mån 12 Okt | 200 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om läsarsiffror för Jules Lefebvre
Vilka verk av Jules Lefebvre är mest efterfrågade?
- Sanningen, med 2 300 besök (25% av alla visningar för Jules Lefebvre). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många gånger har Jules Lefebvre efterfrågats på WikiOO.org?
- 9 800 gånger under tolv månader: 2 700 på konstnärens sida och 7 100 på verksidorna.
På vilka enheter söker man efter Jules Lefebvre?
- Jules Lefebvre har visats på datorer (54%), mobiltelefoner (44%) och surfplattor (2%); datorer står för 54% av visningarna.
Vilken typ av verk av Jules Lefebvre föredrar läsarna?
- Balanserad (Kontrast): 43% av besöken, jämfört med 10% av katalogen.