Karl Blossfeldt Statistik för läsarsiffror och konsultationer

1865 – 1932

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Karl Blossfeldt på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Karl Blossfeldt: sammanfattning av läsare

Under de senaste tolv månaderna var det mest efterfrågade verket av Karl Blossfeldt i WikiOO.org-databasen Art Forms in Nature 65: 200 besök, vilket utgör 12% av alla sökningar på konstnären. Det följs av Art Forms in Nature 102 och Art Forms in Nature 45. Sidan för Karl Blossfeldt har visats 1 700 gånger: 200 på artistprofilen och 1 500 på enskilda verk. Antalet konsultationer ökade med 50% från Aug 2026 till Sep 2026. Månaden med flest besök var Jul 2026 med 1 100 besök. Läsare konsulterar Stark kontrast (Kontrast) mer än vad dess andel i katalogen antyder: 24% av besöken mot 6% av verken.

De 10 mest efterfrågade verken av Karl Blossfeldt

Verk av Karl Blossfeldt rangordnade efter antal visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.

  1. Art Forms in Nature 65 1 Art Forms in Nature 65, 1928 200 besök · 11,8%
  2. Art Forms in Nature 102 2 Art Forms in Nature 102, 1928 200 besök · 11,8%
  3. Art Forms in Nature 45 3 Art Forms in Nature 45, 1928 200 besök · 11,8%
  4. Art Forms in Nature 87 4 Art Forms in Nature 87, 1928 200 besök · 11,8%
  5. Art Forms in Nature 100 5 Art Forms in Nature 100, 1928 100 besök · 5,9%
  6. Art Forms in Nature 114 6 Art Forms in Nature 114, 1928 100 besök · 5,9%
  7. Art Forms in Nature 12 7 Art Forms in Nature 12, 1928 100 besök · 5,9%
  8. Art Forms in Nature 74 8 Art Forms in Nature 74, 1928 100 besök · 5,9%
  9. Art Forms in Nature 47 9 Art Forms in Nature 47, 1928 100 besök · 5,9%
  10. Art Forms in Nature 10 10 Art Forms in Nature 10, 1928 100 besök · 5,9%

Hur många gånger visas posten för Karl Blossfeldt varje månad?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Datatabell
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260100
Jul 2026200900
Aug 20260200
Sep 20260300

Hur ofta besöks verken av Karl Blossfeldt?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Vilka verk av Karl Blossfeldt är mest efterfrågade månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Datatabell
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Allium ostrowskianum, Knobl…000000000000
Art Forms in Nature 113000000000000
Art Forms in Nature 99000000000000
Art Forms in Nature 108000000000000
Art Forms in Nature 115000000000000
Art Forms in Nature 117000000000000
Art Forms in Nature 4000000000000
Art Forms in Nature 109000000000000
Art Forms in Nature 120000000000000
Art Forms in Nature 118000000000000

På vilka språk söker man efter Karl Blossfeldt?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Datatabell
SpråkBesökDela
Tyska100100,0%

Hur många besök har Karl Blossfeldt per dag, och vad är förväntat?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Datatabell
DagBesök
sön 27 Sep100
mån 28 Sep0
tis 29 Sep0
ons 30 Sep0
tors 1 Okt0
fre 2 Okt0
lör 3 Okt0
sön 4 Okt0
mån 5 Okt0
tis 6 Okt0
ons 7 Okt0
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt0
sön 11 Okt0
mån 12 Okt200
tis 13 Okt0
ons 14 Okt0
tors 15 Okt0
fre 16 Okt0
lör 17 Okt0
sön 18 Okt (prognos)100
mån 19 Okt (prognos)200
tis 20 Okt (prognos)0
ons 21 Okt (prognos)0
tors 22 Okt (prognos)0
fre 23 Okt (prognos)0
lör 24 Okt (prognos)0
sön 25 Okt (prognos)100
mån 26 Okt (prognos)200
tis 27 Okt (prognos)0
ons 28 Okt (prognos)0
tors 29 Okt (prognos)0
fre 30 Okt (prognos)0
lör 31 Okt (prognos)0
sön 1 Nov (prognos)100
mån 2 Nov (prognos)200
tis 3 Nov (prognos)0
ons 4 Nov (prognos)0
tors 5 Nov (prognos)0
fre 6 Nov (prognos)0
lör 7 Nov (prognos)0

Frågor om läsarsiffror för Karl Blossfeldt

Vilka verk av Karl Blossfeldt är mest efterfrågade?

Art Forms in Nature 65, med 200 besök (12% av alla visningar för Karl Blossfeldt). Rankingen ovan listar 10 verk.

Hur många gånger har Karl Blossfeldt efterfrågats på WikiOO.org?

1 700 gånger under tolv månader: 200 på konstnärens sida och 1 500 på verksidorna.

Vilken typ av verk av Karl Blossfeldt föredrar läsarna?

Stark kontrast (Kontrast): 24% av besöken, jämfört med 6% av katalogen.