Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Max Slevogt på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Max Slevogt: vad konsultationerna visar
Det mest efterfrågade verk av Max Slevogt är Harness Racing, med 300 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 11% av alla visningar. Följs i rankingen av Garden in Neu-Cladow och The Garden at Neukastel with the LIbrary. Konstnärens sida har visats 700 gånger och verkens sidor 2 600 gånger, totalt 3 300 gånger. Mellan Aug 2026 och Sep 2026 minskade antalet visningar med 67%. Jul 2026 är månaden med flest förfrågningar: 2 700. Läsare konsulterar posterna på datorer (91%), surfplattor (6%) och mobiltelefoner (3%). Läsare väljer Livfulla färger (Färgintensitet) vid 63% av besöken, där det motsvarar 48% av katalogen.
Max Slevogt: de 10 mest visade verken
Varje post visar ett verk av Max Slevogt och dess ranking baserat på visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna.
-
1
Harness Racing, 1907
300 besök · 11,1%
-
2
Garden in Neu-Cladow, 1912
200 besök · 7,4%
-
3
The Garden at Neukastel with the LIbrary, 1930
200 besök · 7,4%
-
4
Sailing into Syracuse Harbor, 1914
100 besök · 3,7%
-
5
Palatinate Landscape, 1923
100 besök · 3,7%
-
6
Spring in the Palatinate, 1910
100 besök · 3,7%
-
7
The Country House in Godramstein (West Side), 1911
100 besök · 3,7%
-
8
Sailboats on the Alster River in the Evening, 1905
100 besök · 3,7%
-
9
Palatinate Landscape - View of the Madenburg, 1924
100 besök · 3,7%
-
10
Grape Harvest at Neukastel, 1916
100 besök · 3,7%
När har posten för Max Slevogt visats?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 700 | 2 000 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
När besöks verken av Max Slevogt?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer läsarna bland Max Slevogts verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Siffrorna i en tabell
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Fridfull | 71,4% | 81,8% |
| Lugn | 21,4% | 9,1% |
| Nostalgisk | 7,1% | 9,1% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 2,3% | 3,7% |
| Mjuk skugga | 22,7% | 14,8% |
| Mjuk luminans | 36,4% | 40,7% |
| Ljusstyrka | 31,8% | 40,7% |
| Ljusstark | 6,8% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 9,1% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 22,7% | 18,5% |
| Måttlig mjukhet | 45,5% | 51,8% |
| Tydlig färgmättnad | 22,7% | 29,6% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 46,9% | 47,6% |
| Jordnära | 31,2% | 28,6% |
| Pastellfärger | 12,5% | 14,3% |
| Mörka toner | 6,2% | 4,8% |
| Naturtema | 3,1% | 4,8% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 6,8% | 0,0% |
| Balanserad | 45,5% | 37,0% |
| Livfulla färger | 47,7% | 63,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,5% | 3,7% |
| Mild | 13,6% | 3,7% |
| Balanserad | 20,4% | 29,6% |
| Stark kontrast | 13,6% | 22,2% |
| Kontrastnivå | 47,7% | 40,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 20,4% | 14,8% |
| Mjukt blandad palett | 9,1% | 7,4% |
| Balanserad harmoni | 11,4% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 50,0% | 63,0% |
| Enhetlig palett | 9,1% | 14,8% |
Vilka är de mest visade verken av Max Slevogt, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Siffrorna i en tabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grape Harvest at Neukastel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cherry Harvest, View from H… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Palatinatlandskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sailing into Syracuse Harbor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Palatinate Landscape - View… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Garden at Neukastel wit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Woodland Hawthorn with Smal… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Grape Arbor at Neukastel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Park Landscape in the Palat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Country House in Godramstei… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av besök på Max Slevogt ut per enhet?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 000 | 90,9% |
| surfplattor | 200 | 6,1% |
| mobiltelefoner | 100 | 3,0% |
På vilka språk söker man efter Max Slevogt?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många konsultationer per dag för Max Slevogt, och de kommande tre veckorna?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Siffrorna i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 200 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 100 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 100 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 200 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 100 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 100 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 200 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 100 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 100 |
Om läsarsiffror för Max Slevogt
Vilket verk av Max Slevogt besöks oftast?
- Harness Racing först, med 300 besök och 11% av förfrågningar. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är läsarskaran för Max Slevogt på WikiOO.org?
- 3 300 besök under tolv månader: 700 till konstnärssidan, 2 600 till verken.
Vilka enheter använder läsarna av Max Slevogt?
- De använder datorer (91%), surfplattor (6%) och mobiltelefoner (3%); datorer står för 91% av besöken.
Vilka verk av Max Slevogt matchar läsarnas urval?
- Verk beskrivna som Livfulla färger (Färgintensitet) står för 63% av besöken för 48% av katalogen.