Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Michel Marot på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Michel Marot: statistik i korthet
Preparing the slope for building 5 är det mest visade verket av Michel Marot: 200 besök under tolv månader, vilket motsvarar 14% av det totala antalet. Också ofta besökta: Northern part of Cypress Alley, looking to the north och Building 3, great hall looking towards the north. Totalt antal visningar: 1 400 (400 konstnärssidor, 1 000 verk). Toppnotering: Jul 2026 (1 400 besök). Observerad preferens: Mjukt blandad palett (Färgharmoni), 50% av besöken för 16% av katalogen.
Topp 10 verk av Michel Marot baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av Michel Marot som har flest sökningar.
-
1
Preparing the slope for building 5, 1968
200 besök · 14,3%
-
2
Northern part of Cypress Alley, looking to the north, 1972
200 besök · 14,3%
-
3
Building 3, great hall looking towards the north, 1972
100 besök · 7,1%
-
4
Terraces of building 3 and building 4, looking to the south – east, 1970
100 besök · 7,1%
-
5
Level -2 of building 1, looking to the west, 1969
100 besök · 7,1%
-
6
View of the Bosco from the last floor of the old Villa, 1972
100 besök · 7,1%
-
7
North part of Cypress Alley, looking to the south, 1972
100 besök · 7,1%
-
8
A room in the south – west part of building 3, 1970
100 besök · 7,1%
-
9
The old Villa, last floor, looking towards the east, 1969
100 besök · 7,1%
-
10
Building 4, a pathway parallel to the central street looking south
100 besök · 7,1%
Hur många läsare har Michel Marots post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1 000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av Michel Marot?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av Michel Marot väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 2,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 30,0% | 28,6% |
| Mjuk luminans | 54,0% | 71,4% |
| Ljusstyrka | 14,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 96,0% | 92,9% |
| Dämpad färgsättning | 4,0% | 7,1% |
| Måttlig mjukhet | 0,0% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 96,0% | 92,9% |
| Balanserad | 4,0% | 7,1% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 2,0% | 0,0% |
| Balanserad | 4,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 6,0% | 7,1% |
| Kontrastnivå | 88,0% | 92,9% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 36,0% | 28,6% |
| Mjukt blandad palett | 16,0% | 50,0% |
| Balanserad harmoni | 18,0% | 7,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 24,0% | 0,0% |
| Enhetlig palett | 6,0% | 14,3% |
Hur är de mest visade verken av Michel Marot fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Statues of the four seasons | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 3, south side look… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| North side of building 3 an… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cypress Alley, going up tow… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 3, detail of one o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| East garden on the north –… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 5, south – west fa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 3, great hall look… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Birdseye view of buildings… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 3, great hall look… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av läsare för Michel Marot ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Vad är den dagliga läsarantalet för Michel Marot, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 100 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 200 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 200 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
Michel Marot: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av Michel Marot?
- Preparing the slope for building 5: 200 besök, 14% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 10.
Vad är läsarsiffran för Michel Marot?
- 1 400 besök under tolv månader (400 artistprofiler, 1 000 verk).
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av Michel Marot?
- Ja, Mjukt blandad palett (Färgharmoni): 50% av besöken för 16% av katalogen.