Nicolas Lancret Vem som konsulterar arkiven och vilka verk

1689 – 1743

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Nicolas Lancret på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Nicolas Lancret: vad konsultationerna visar

Det mest efterfrågade verk av Nicolas Lancret är Spring, med 1 100 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 10% av alla visningar. Följs i rankingen av Lady and Gentleman with two Girls and a Servant och L'Innocence. Konstnärens sida har visats 1 700 gånger och verkens sidor 10 900 gånger, totalt 12 600 gånger. Mellan Aug 2026 och Sep 2026 ökade antalet visningar med 57%. Jul 2026 är månaden med flest förfrågningar: 8 600. Läsare konsulterar posterna på datorer (82%), mobiltelefoner (14%) och surfplattor (4%). Läsare väljer Jordnära (Färgpalett) vid 89% av besöken, där det motsvarar 66% av katalogen.

Nicolas Lancret: de 10 mest visade verken

Varje post visar ett verk av Nicolas Lancret och dess ranking baserat på visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna.

  1. Spring 1 Spring, 1738 1 100 besök · 9,7%
  2. Lady and Gentleman with two Girls and a Servant 2 Lady and Gentleman with two Girls and a Servant, 1742 800 besök · 7,1%
  3. L'Innocence 3 L'Innocence 500 besök · 4,4%
  4. Picnic after the Hunt 4 Picnic after the Hunt, 1735 400 besök · 3,5%
  5. Dance in a Pavilion 5 Dance in a Pavilion, 1730 400 besök · 3,5%
  6. La Camargo Dancing 6 La Camargo Dancing, 1730 400 besök · 3,5%
  7. The Music Lesson 7 The Music Lesson 400 besök · 3,5%
  8. The Servant Justified 8 The Servant Justified, 1740 300 besök · 2,7%
  9. Mademoiselle de Camargo Dancing 9 Mademoiselle de Camargo Dancing, 1730 300 besök · 2,7%
  10. Le Repas Italien 10 Le Repas Italien 300 besök · 2,7%

När har posten för Nicolas Lancret visats?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Siffrorna i en tabell
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200200
Jul 20267007 900
Aug 20262001 200
Sep 20266001 600

När besöks verken av Nicolas Lancret?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Vilka är de mest visade verken av Nicolas Lancret, månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Siffrorna i en tabell
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Picnic after the Hunt0000000003000100
Spring0000000001 10000
The Servant Justified00000000030000
Lady and Gentleman with two…0000000003000500
LES PLAISIRS DU BAIN00000000010000
Les Tourterelles000000000000
L'Innocence0000000003002000
Le Repas Italien00000000030000
LE PRINTEMPS00000000010000
La Camargo Dancing000000001002000100

Hur ser fördelningen av besök på Nicolas Lancret ut per enhet?

Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

Siffrorna i en tabell
EnhetBesökDela
datorer10 30081,7%
mobiltelefoner1 80014,3%
surfplattor5004,0%

På vilka språk söker man efter Nicolas Lancret?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Siffrorna i en tabell
SpråkBesökDela
Chinese70077,8%
Engelska20022,2%

Hur många konsultationer per dag för Nicolas Lancret, och de kommande tre veckorna?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Siffrorna i en tabell
DagBesök
lör 26 Sep0
sön 27 Sep0
mån 28 Sep100
tis 29 Sep200
ons 30 Sep0
tors 1 Okt100
fre 2 Okt300
lör 3 Okt100
sön 4 Okt0
mån 5 Okt100
tis 6 Okt100
ons 7 Okt0
tors 8 Okt100
fre 9 Okt100
lör 10 Okt0
sön 11 Okt200
mån 12 Okt100
tis 13 Okt300
ons 14 Okt500
tors 15 Okt400
fre 16 Okt100
lör 17 Okt (prognos)100
sön 18 Okt (prognos)100
mån 19 Okt (prognos)200
tis 20 Okt (prognos)400
ons 21 Okt (prognos)400
tors 22 Okt (prognos)400
fre 23 Okt (prognos)400
lör 24 Okt (prognos)100
sön 25 Okt (prognos)200
mån 26 Okt (prognos)200
tis 27 Okt (prognos)500
ons 28 Okt (prognos)400
tors 29 Okt (prognos)500
fre 30 Okt (prognos)400
lör 31 Okt (prognos)100
sön 1 Nov (prognos)200
mån 2 Nov (prognos)300
tis 3 Nov (prognos)600
ons 4 Nov (prognos)500
tors 5 Nov (prognos)600
fre 6 Nov (prognos)500

Om läsarsiffror för Nicolas Lancret

Vilket verk av Nicolas Lancret besöks oftast?

Spring först, med 1 100 besök och 10% av förfrågningar. 10 verk är rankade ovanför.

Hur stor är läsarskaran för Nicolas Lancret på WikiOO.org?

12 600 besök under tolv månader: 1 700 till konstnärssidan, 10 900 till verken.

Vilka enheter använder läsarna av Nicolas Lancret?

De använder datorer (82%), mobiltelefoner (14%) och surfplattor (4%); datorer står för 82% av besöken.

Vilka verk av Nicolas Lancret matchar läsarnas urval?

Verk beskrivna som Jordnära (Färgpalett) står för 89% av besöken för 66% av katalogen.