Paul Peel Statistik för läsarsiffror och konsultationer

1860 – 1892

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Paul Peel på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Paul Peel: sammanfattning av läsare

Under de senaste tolv månaderna var det mest efterfrågade verket av Paul Peel i WikiOO.org-databasen After bath: 800 besök, vilket utgör 29% av alla sökningar på konstnären. Det följs av Before the bath och Mother Love. Sidan för Paul Peel har visats 3 900 gånger: 1 300 på artistprofilen och 2 600 på enskilda verk. Antalet konsultationer minskade med 44% från Aug 2026 till Sep 2026. Månaden med flest besök var Jul 2026 med 2 400 besök. Konsultation sker på datorer (72%) och mobiltelefoner (28%). Läsare konsulterar Balanserad (Kontrast) mer än vad dess andel i katalogen antyder: 32% av besöken mot 8% av verken.

De 10 mest efterfrågade verken av Paul Peel

Verk av Paul Peel rangordnade efter antal visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.

  1. After bath 1 After bath 800 besök · 28,6%
  2. Before the bath 2 Before the bath 500 besök · 17,9%
  3. Mother Love 3 Mother Love 200 besök · 7,1%
  4. Japanese Dolls and Fan 4 Japanese Dolls and Fan 200 besök · 7,1%
  5. The Modest Model 5 The Modest Model 200 besök · 7,1%
  6. The Discovery of Moses 6 The Discovery of Moses 200 besök · 7,1%
  7. Feeding birds in the park 7 Feeding birds in the park, 1889 200 besök · 7,1%
  8. The Young Gleaner 8 The Young Gleaner, 1888 100 besök · 3,6%
  9. The Young Biologist 9 The Young Biologist 100 besök · 3,6%
  10. Bedtime 10 Bedtime 100 besök · 3,6%

Hur många gånger visas posten för Paul Peel varje månad?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Datatabell
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20261000
Jul 20267001 700
Aug 2026300600
Sep 2026200300

Hur ofta besöks verken av Paul Peel?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Vilka verk av Paul Peel är mest efterfrågade månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Datatabell
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Mother Love0000000001001000
Feeding birds in the park00000000001000
Before the bath000000000200200100
The Modest Model0000000001000100
Japanese Dolls and Fan00000000020000
The Discovery of Moses0000000001001000
A Venetian Bather000000000000
rest00000000010000
The Painter00000000000100
After bath0000000007001000

Vilka enheter används för att visa Paul Peel?

Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

Datatabell
EnhetBesökDela
datorer2 80071,8%
mobiltelefoner1 10028,2%

På vilka språk söker man efter Paul Peel?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Datatabell
SpråkBesökDela
Arabiska10050,0%
Norwegian10050,0%

Hur många besök har Paul Peel per dag, och vad är förväntat?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Datatabell
DagBesök
ons 23 Sep100
tors 24 Sep0
fre 25 Sep0
lör 26 Sep0
sön 27 Sep0
mån 28 Sep0
tis 29 Sep0
ons 30 Sep0
tors 1 Okt0
fre 2 Okt0
lör 3 Okt300
sön 4 Okt0
mån 5 Okt0
tis 6 Okt0
ons 7 Okt0
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt0
sön 11 Okt0
mån 12 Okt300
tis 13 Okt200
ons 14 Okt (prognos)100
tors 15 Okt (prognos)0
fre 16 Okt (prognos)0
lör 17 Okt (prognos)200
sön 18 Okt (prognos)0
mån 19 Okt (prognos)200
tis 20 Okt (prognos)100
ons 21 Okt (prognos)100
tors 22 Okt (prognos)0
fre 23 Okt (prognos)0
lör 24 Okt (prognos)300
sön 25 Okt (prognos)0
mån 26 Okt (prognos)300
tis 27 Okt (prognos)200
ons 28 Okt (prognos)100
tors 29 Okt (prognos)0
fre 30 Okt (prognos)0
lör 31 Okt (prognos)300
sön 1 Nov (prognos)0
mån 2 Nov (prognos)300
tis 3 Nov (prognos)200

Frågor om läsarsiffror för Paul Peel

Vilka verk av Paul Peel är mest efterfrågade?

After bath, med 800 besök (29% av alla visningar för Paul Peel). Rankingen ovan listar 10 verk.

Hur många gånger har Paul Peel efterfrågats på WikiOO.org?

3 900 gånger under tolv månader: 1 300 på konstnärens sida och 2 600 på verksidorna.

På vilka enheter söker man efter Paul Peel?

Paul Peel har visats på datorer (72%) och mobiltelefoner (28%); datorer står för 72% av visningarna.

Vilken typ av verk av Paul Peel föredrar läsarna?

Balanserad (Kontrast): 32% av besöken, jämfört med 8% av katalogen.