Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för P'u Hsin-yü på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
P'u Hsin-yü: sammanfattning av läsare
Under de senaste tolv månaderna var det mest efterfrågade verket av P'u Hsin-yü i WikiOO.org-databasen PEAR FLOWER AND BIRD: 200 besök, vilket utgör 4% av alla sökningar på konstnären. Det följs av AUTUMN COUNTRYSIDE och Kneeling by the River. Sidan för P'u Hsin-yü har visats 4 800 gånger: 1 200 på artistprofilen och 3 600 på enskilda verk. Antalet konsultationer ökade med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Månaden med flest besök var Jul 2026 med 3 800 besök. Konsultation sker på datorer (81%), mobiltelefoner (17%) och surfplattor (2%). Läsare konsulterar Pastellfärger (Färgpalett) mer än vad dess andel i katalogen antyder: 34% av besöken mot 22% av verken.
De 10 mest efterfrågade verken av P'u Hsin-yü
Verk av P'u Hsin-yü rangordnade efter antal visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.
-
1
PEAR FLOWER AND BIRD
200 besök · 4,3%
-
2
AUTUMN COUNTRYSIDE
200 besök · 4,3%
-
3
Kneeling by the River
200 besök · 4,3%
-
4
Trekking in the Winter Mountains
200 besök · 4,3%
-
5
Letter to Zhang Daqian
200 besök · 4,3%
-
6
WINTRY FOREST
100 besök · 2,1%
-
7
FIVE PINES
100 besök · 2,1%
-
8
Autumn Landscape Calligraphy
100 besök · 2,1%
-
9
BEE AND FLOWERS HORSE
100 besök · 2,1%
-
10
SUNSET OVER THE AUTUMN MOUNTAINS
100 besök · 2,1%
Hur många gånger visas posten för P'u Hsin-yü varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 3 200 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 100 |
| Okt 2026 | 300 | 100 |
Hur ofta besöks verken av P'u Hsin-yü?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk av P'u Hsin-yü läser besökarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Datatabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 0,0% | 4,3% |
| Ljusstyrka | 16,0% | 19,1% |
| Ljusstark | 84,0% | 76,6% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 66,0% | 66,0% |
| Dämpad färgsättning | 24,0% | 23,4% |
| Måttlig mjukhet | 6,0% | 8,5% |
| Tydlig färgmättnad | 2,0% | 2,1% |
| Mättad färg | 2,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 56,0% | 57,5% |
| Pastellfärger | 22,0% | 34,0% |
| Monokromt | 18,0% | 6,4% |
| Jordnära | 2,0% | 2,1% |
| Solnedgång | 2,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 32,0% | 23,4% |
| Balanserad | 54,0% | 63,8% |
| Livfulla färger | 14,0% | 12,8% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 52,0% | 48,9% |
| Mild | 24,0% | 29,8% |
| Balanserad | 10,0% | 8,5% |
| Stark kontrast | 10,0% | 8,5% |
| Kontrastnivå | 4,0% | 4,3% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 0,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 6,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 16,0% | 12,8% |
| Enhetlig palett | 78,0% | 87,2% |
Vilka verk av P'u Hsin-yü är mest efterfrågade månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Datatabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Visiting Friend on a Snowy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| SCHOLAR'S AUTUMN FIELD TRIP | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Kneeling by the River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| FIVE PINES | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| HORSEBACK RIDER | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bodhidharma Crossing the Ri… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scholars in the Winter Woods | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| LI XIANGJUN | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| FIGURE AND HORSE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Visiting Friends in the Mou… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter används för att visa P'u Hsin-yü?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Datatabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 900 | 81,2% |
| mobiltelefoner | 800 | 16,7% |
| surfplattor | 100 | 2,1% |
På vilka språk söker man efter P'u Hsin-yü?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Datatabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Tyska | 100 | 33,3% |
| Engelska | 100 | 33,3% |
| Franska | 100 | 33,3% |
Hur många besök har P'u Hsin-yü per dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Datatabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 100 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 100 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 100 |
| tis 3 Nov | 400 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 100 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 100 |
| tis 10 Nov (prognos) | 400 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 100 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 100 |
| mån 16 Nov (prognos) | 100 |
| tis 17 Nov (prognos) | 500 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 100 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 100 |
| mån 23 Nov (prognos) | 100 |
| tis 24 Nov (prognos) | 500 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om läsarsiffror för P'u Hsin-yü
Vilka verk av P'u Hsin-yü är mest efterfrågade?
- PEAR FLOWER AND BIRD, med 200 besök (4% av alla visningar för P'u Hsin-yü). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många gånger har P'u Hsin-yü efterfrågats på WikiOO.org?
- 4 800 gånger under tolv månader: 1 200 på konstnärens sida och 3 600 på verksidorna.
På vilka enheter söker man efter P'u Hsin-yü?
- P'u Hsin-yü har visats på datorer (81%), mobiltelefoner (17%) och surfplattor (2%); datorer står för 81% av visningarna.
Vilken typ av verk av P'u Hsin-yü föredrar läsarna?
- Pastellfärger (Färgpalett): 34% av besöken, jämfört med 22% av katalogen.