Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Raoul De Longpre på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Raoul De Longpre: statistik i korthet
Roses and Bumblebees är det mest visade verket av Raoul De Longpre: 200 besök under tolv månader, vilket motsvarar 12% av det totala antalet. Också ofta besökta: Lilacs och A Spring Bouquet. Totalt antal visningar: 2 100 (500 konstnärssidor, 1 600 verk). Toppnotering: Jul 2026 (1 900 besök). Observerad preferens: Dämpad färgsättning (Färgmättnad), 75% av besöken för 52% av katalogen.
Topp 10 verk av Raoul De Longpre baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av Raoul De Longpre som har flest sökningar.
-
1
Roses and Bumblebees, 1908
200 besök · 12,5%
-
2
Lilacs
200 besök · 12,5%
-
3
A Spring Bouquet, 1894
100 besök · 6,2%
-
4
Large Purple Clematis and White Daisies
100 besök · 6,2%
-
5
Roses and Bumblebees, 1906
100 besök · 6,2%
-
6
Violets, 1905
100 besök · 6,2%
-
7
White and Yellow Mums, 1894
100 besök · 6,2%
-
8
Red Roses in a Vase, 1898
100 besök · 6,2%
-
9
Pansies, 1900
100 besök · 6,2%
-
10
Hanging Basket, 1897
100 besök · 6,2%
Hur många läsare har Raoul De Longpres post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av Raoul De Longpre?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av Raoul De Longpre väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 12,5% | 25,0% |
| Mjuk skugga | 2,5% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 7,5% | 6,2% |
| Ljusstyrka | 15,0% | 12,5% |
| Ljusstark | 62,5% | 56,2% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 7,5% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 52,5% | 75,0% |
| Måttlig mjukhet | 32,5% | 25,0% |
| Tydlig färgmättnad | 7,5% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 71,8% | 68,8% |
| Jordnära | 23,1% | 31,2% |
| Pastellfärger | 5,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 5,0% | 12,5% |
| Balanserad | 75,0% | 75,0% |
| Livfulla färger | 20,0% | 12,5% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,5% | 0,0% |
| Mild | 2,5% | 0,0% |
| Balanserad | 5,0% | 12,5% |
| Stark kontrast | 27,5% | 18,8% |
| Kontrastnivå | 62,5% | 68,8% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 30,0% | 37,5% |
| Mjukt blandad palett | 12,5% | 6,2% |
| Balanserad harmoni | 22,5% | 37,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 30,0% | 18,8% |
| Enhetlig palett | 5,0% | 0,0% |
Hur är de mest visade verken av Raoul De Longpre fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Roses La France and Jack Ro… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Roses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Daisies, Poppies and Cornfl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Roses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Roses in Pinks and Yellows | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Lilacs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Lilacs and Roses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Large Purple Clematis and W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Rambling Roses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Spray of Lilacs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av läsare för Raoul De Longpre ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Vad är den dagliga läsarantalet för Raoul De Longpre, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
Raoul De Longpre: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av Raoul De Longpre?
- Roses and Bumblebees: 200 besök, 12% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 10.
Vad är läsarsiffran för Raoul De Longpre?
- 2 100 besök under tolv månader (500 artistprofiler, 1 600 verk).
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av Raoul De Longpre?
- Ja, Dämpad färgsättning (Färgmättnad): 75% av besöken för 52% av katalogen.