Търсене
Преглед в реален мащаб Преглед с AR Поръчайте ръчно рисувано репродукция на този колекционерски предмет Превключване към дигитално изображение Сподели
Подробности Ръководство Добави в любими Изтегляне Подобни артикули Рентгенова снимка Слайдшоу Статистика

untitled (2783)

Georges Braque’s untitled (2783) presents an intriguing abstract composition with faces and birds on a green background, showcasing the artist's early explorations of Cubism and offering a captivating visual experience to discover or own.

Жорж Брак (1882-1963) – пионер на кубизма и майстор на фавизмите. Иновативен художник, известен с революционните си творби и експерименти в изкуството. Разгледайте неговото наследство!

Изкуството, представено на тази страница, е защитено от законите за авторско право, което означава, че не можем законно да създаваме или продаваме идентични репродукции. Тази защита се прилага съгласно международни споразумения като Бернска конвенция и от националното законодателство, включително разпоредбите на Закон за авторското право на САЩ – Раздел 17.

Този метод е напълно съвместим с законите за авторско право, тъй като не включва копиране или дублиране на защитеното произведение. Вместо това става въпрос за творческа реинтерпретация – нова картина, която е вдъхновена от оригинала, но не е идентична с него.

Жикле / Художествен принт

Giclée печат или принт върху платно с музейно качество, бързо производство и гъвкави опции за завършен вид. ( Поръчайте ръчно рисувано репродукция на този колекционерски предмет Превключване към дигитално изображение)

Corner sample of the P118B picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: формован полистирол, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: формован полистирол, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: масивна дървесина, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: масивна дървесина, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: масивна дървесина, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: масивна дървесина, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: масивна дървесина, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Стандартен размер
по поръчка
CM
INCH

Изберете от нашите предварително зададени размери, които съответстват на оригиналните пропорции на произведението.

ширина
височина

Въведете необходимата ширина и височина, за да паснат на вашата рамка или стена. Принтовете могат само да се изрязват, но никога не могат да бъдат по-големи от оригиналната картина, така че при размер с различен формат част от изображението ще бъде загубена. Преди да започнем печат, ще ви изпратим дигитален мок업 за одобрение. Изображението, показано на тази страница, не показва реалното изрязване — само мок업ът го показва.

Доставка по целия свят () в рамките на 2 седмици вместо стандартните 4/5 седмици. (25 Октомври)

Безплатна експресна доставка по целия свят
Висококачествено ленено платно
Пълно застраховане на доставката
Гаранция за възстановяване на митнически такси
Гаранция за пълно съответствие на цветовете
Политика за връщане в рамките на 100 дни (само при дефекти)
100% Гаранция за връщане на сумата
Отстъпка при поръчка на повече произведения

Обща сума

€ 54

untitled (2783)

Жикле / Художествен принт

Размер на репродукцията

-

Крайна цена

€ 54

Бърза информация

  • Movement: Cubism
  • Title: untitled (2783)
  • Influences:
    • Impressionism
    • Post-Impressionism
  • Artistic style: Abstract, Figurative

Georges Braque’s Enigmatic Vision: Untitled (2783)

This captivating artwork, designated simply as “Untitled (2783),” offers a profound glimpse into the mind of Georges Braque, one of the pivotal figures in the genesis of Cubism. The large-scale composition immediately draws the viewer into a world of layered ambiguity, dominated by a verdant background that acts as both canvas and contemplative space. At its heart lies a prominent face, positioned deliberately to the left, yet simultaneously interwoven with a constellation of other faces – fragments of humanity rendered in a manner that defies easy recognition. This isn’t portraiture in the traditional sense; it's an exploration of perception itself, a dismantling of form to reveal its underlying geometric structure.

A Fusion of Abstraction and Figuration

  • Style & Technique: Braque’s approach here exemplifies his crucial role in developing Cubism. The painting showcases a masterful blend of abstraction and figuration, characteristic of the period between 1907-1908. He employs a technique of fracturing objects into multiple viewpoints simultaneously, presenting them as geometric shapes – planes – rather than adhering to a single perspective.
  • Color Palette: The dominant green hue isn’t merely decorative; it evokes a sense of introspection and perhaps even unease, reflecting the anxieties and intellectual ferment of the early 20th century. Subtle variations within the green contribute to the painting's depth and complexity.
  • Compositional Layers: Notice how the faces are not simply placed within the frame but seem to emerge from and recede into the background, creating a sense of infinite space and challenging the viewer’s spatial awareness.

Symbolic Resonance and Historical Context

Created during Braque's formative years as a Cubist artist – a period profoundly influenced by Paul Cézanne’s exploration of form and structure – “Untitled (2783)” reflects the broader artistic currents of the time. The fragmented faces can be interpreted as representing the breakdown of traditional values and beliefs in a rapidly changing world. The inclusion of birds, subtly placed within the composition, adds another layer of symbolism; often associated with freedom, spirituality, or even mourning – their presence invites contemplation on these themes.

Emotional Impact and Artistic Legacy

Despite its apparent complexity, “Untitled (2783)” possesses a deeply affecting emotional resonance. The unsettling juxtaposition of faces, the ambiguous spatial relationships, and the evocative color palette combine to create an experience that is both intellectually stimulating and emotionally charged. This work stands as a testament to Braque’s revolutionary approach to painting – a pioneering exploration of form, space, and perception that continues to inspire artists and captivate viewers today. Its hand-painted reproduction offers a unique opportunity to own a piece of art history, bringing this enigmatic vision into your home or studio.

Въпроси и отговори

Как се съчетават контрастът и хармонията в "untitled (2783)"?

Колоритният анализ на „untitled (2783)“ на Жорж Брак отразява един Statement контраст и една Unified Palette хармония.

Какъв е препоръчаният размер на печат за „untitled (2783)“ на Жорж Брак?

За произведението „untitled (2783)“ се препоръчва печат с размер Large. Налични са и други размери със същите пропорции.

Какъв е форматът на "untitled (2783)"?

„untitled (2783)“ на Жорж Брак е в Tall формат. Форматът описва пропорциите на композицията.


Биография на художника

Early Life and Artistic Foundations

Жорж Брак, роден в Аржентел, Франция, през 1882 г., започна пътешествие, дълбоко преплетено с еволюиращия пейзаж на съвременното изкуство. Неговото детство в семейство на бояджии и декоратори не само му предаде техническо майсторство на материалите, но и ранна оценка за форма и структура. Въпреки че първоначално следваше стъпките на баща си, артистичните му склонности скоро го доведоха до формално обучение в École des Beaux-Arts в Льо Havre, отбелязвайки началото на неговото пътешествие към ставане на един от най-влиятелните художници през 20-ти век. Тази основа – комбинация от практически занаят и академично обучение – се оказа решаваща, когато по-късно деконструираше и преосмисляше традиционните художествени конвенции.

Премествайки се в Париж през 1902 г., Брак продължи обучението си в Académie Humbert, потопявайки се в оживеното артистично обкръжение на града. Именно тук срещна художници като Мари Ларенцин и Франсис Пикабиа, създавайки връзки, които оформиха ранното му развитие. Неговите първоначални творби отразяваха влиянието на импресионизма и пост-импресионизма, но ключова среща с смелите цветове и изразителната свобода на фавизъм през 1905 г. запали нова посока в неговото художествено изследване.

The Embrace of Fauvism and the Dawn of Cubism

Приемането на фавистки принципи – характеризиращи се с интензивни, не-реалистични цветове и емоционално изразяване – е ярко демонстрирано в картините като The Patience. Този период видя работата му до степен да работи със художници като Жан Марсел и Андре Дерен, експериментирайки с ярки палитри и опростени форми. Въпреки това, ангажиментът на Брак към фавизма не беше просто имитация; той вложи в него уникална чувствителност, засенчвайки безкомпромисната експлозивност на движението с по-ограничен и аналитичен подход.

Преломният момент дойде през 1907 г. с контакта му с ретроспективната изложба на творбите на Пол Сезан. Акцентът на Сезан върху геометричните форми и множеството перспективи дълбоко повлия на Брак, подготвяйки го за революционното си сътрудничество с Пабло Пикасо. Започвайки през 1908 г., тези двама артистични титани започнаха интензивен интелектуален обмен, който даде раждането на кубизма – революционно движение, което разчупи традиционните представи за представяне.

Вместе, Брак и Пикасо разработиха Аналитичен кубизъм, деконструирайки обектите в геометрични форми и ги представяйки от множество гледни точки едновременно. Картини като Houses at L'Estaque демонстрират тази ранен стадий, показвайки радикален отказ от конвенционалната перспектива и фокус върху фундаменталната структура на формите. Палитрата им стана съзнателно приглушена, акцентирайки върху формата, а не цвета, тъй като търсеха да представят цялостността на присъствието на обект, а не само неговото външен вид.

Innovation Through Fragmentation and Collage

Партньорството между Брак и Пикасо продължи да разширява художествените граници, водещо до развитието на Синтетичен кубизъм около 1912 г. Този етап видя въвеждането на колаж – интегрирането на реални материали като статии от вестниците, тапети и плат в картините. Тази иновация предизвика традиционната йерархия между живопис и скулптура, размивайки границите между изкуство и живот.

Предимството на Брак за *papier collé* (лепило) маркира значителна промяна в неговото художествено развитие. Чрез интегрирането на фрагменти от ежедневни обекти в композициите си, той наруши илюзорното пространство на традиционната живопис и въведе нов слой материали и текстура. Тази техника не само разшири формалните възможности на изкуството, но и отрази нарастващ интерес към връзката между представянето и реалността.

Later Years and Enduring Legacy

След войната, стила на Брак се развива отвъд строгата формалност на ранния кубизъм, включвайки елементи на класическа композиция и ново любопитство към пейзажа. Въпреки че запази геометричните влияния, които бяха дефинирали неговата ранен работа, той разработи по-нюансиран и размислен подход към рисуването. Неговите по-късни пейзажи и интериори са характеризирани от тяхната спокойна атмосфера и фини хармонии на цветовете.

В цялата си кариера Брак остана посветен на изследване на фундаменталните принципи на форма, пространство и представяне. Той продължи да експериментира с различни материали и техники, разширявайки границите на художественото изразяване до смъртта си през 1963 г. Неговото влияние върху следващите поколения художници е немислимо, оформяйки посоката на съвременното изкуство и вдъхновявайки безброй живописци, скулптори и колажисти.

Influences and Notable Works

  • Influenced By: Жан Марсел, Андре Дерен, Пол Сезан
  • Key Works: Houses at L'Estaque, The Patience, Violin and Palette, Mandola
  • Impact on Art History: Revolutionized 20th-century art through Cubism; challenged traditional notions of perspective and representation.
Жорж Брак

Жорж Брак

1882 - 1963 , Франция

Бързи факти

  • Artistic Movement Or Style: Кубизъм, Фавизъм
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Пабло Пикасо
    • Съвременна изкуство
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Анри Матис
    • Андре Дерен
    • Пол Цезан
  • Date Of Birth: 13 май 1882
  • Date Of Death: 31 август 1963
  • Full Name: Georges Braque
  • Nationality: Френски
  • Notable Artworks:
    • Домици в Л'Естак
    • Търпение
    • Виола и палитра
  • Place Of Birth: Аржентьоа, Франция
WikiOO.org © WikiOO.org - Всички права запазени