Търсене

Чарлз Харолд Дейвис

1856 - 1933

Бърза информация

  • Also known as:
    • Charles Harold Davis
    • Charles H. Davis
    • Charles Davis
    • Charles H Davis
    • c.h. davis
  • Top-ranked work: Clouds and Hills (also known as August)
  • Top 3 works:
    • Clouds and Hills (also known as August)
    • Clouds after Storm
    • Rural Landscape
  • Works on APS: 30
  • Color intensity: балансиран
  • Died: 1933
  • Room fit: дневна стая
  • Mediums: масло върху платно

ранен живот и обучение

Чарлс Харолд Дейвис, американският пейзажист, се ражда на 7 януари 1856 г. в Еймсбъри, Масачусетс. Като ученик на Бостънския музей на изкуствата, той е изпратен в Париж през 1880 г., за да съвършенства своето майсторство. Под наставничеството на Жюл Жозеф Лефевр и Гюстав Болар в Академия Джулиан, Дейвис развива дълбоко разбиране за европейската арт сцена.

артистичен стил и влияния

Творчеството на Дейвис се отличава със своите спокойни и идилични пейзажи, които често улавят красотата на природата с изключителна прецизност. Престоят му в Барбизон, където той рисува обширно, упражнява дълбоко влияние върху неговия стил, който в крайна сметка се измества към импресионизма. Тази трансформация е очевидна в неговите облачни пейзажи (cloudscapes), с които той става прочут.

забележителни постижения и присъединявания

наследство

Наследството на Дейвис надхвърля неговия артистичен принос. Той играе ключова роля в основаването на Mystic Art Association през 1913 г., което го прави водеща фигура в арт колонията, развила се в Мистик, Кенетика. вижте произведенията на Чарлс Харолд Дейвис в WikiOO: https://WikiOO.org/@/charles-harold-davis прочетете повече за Чарлс Харолд Дейвис във Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/charles_harold_davis

Въпроси и отговори

Кога и къде е роден/а Чарлз Харолд Дейвис?

Чарлз Харолд Дейвис е роден в AMESBURY през 1856 г.

Има ли пълен списък с произведенията на Чарлз Харолд Дейвис?

Всяка творба на Чарлз Харолд Дейвис в този уебсайт може да бъде разгледана на страницата за всички произведения на Чарлз Харолд Дейвис: Всички произведения.

Кои творби на Чарлз Харолд Дейвис са с най-много прегледи?

Съществува страница Статистика за Чарлз Харолд Дейвис, която представя статистика за произведенията на творца в този уебсайт.

Квиз за изкуство

За всеки въпрос има само един верен отговор.

Въпрос 1:
Кое художествено движение повлиява силно стила на Чарлз Харолд Дейвис, особено неговите облачни пейзажи?
Въпрос 2:
Къде Чарлз Харолд Дейвис получава формално художествено обучение?
Въпрос 3:
Дейвис е член-основател на коя влиятелна художествена колония?
Въпрос 4:
Коя престижна институция награждава Дейвис със сребърна медальон на Парижа изложението през 1889 г.?
Въпрос 5:
Чарлз Харолд Дейвис е най-известен със своите изображения на:
WikiOO.org © WikiOO.org - Всички права запазени