Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for André Derain på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
André Derain: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af André Derain i WikiOO.org-databasen Charing Cross Bro, London: 9.100 besøg, hvilket udgør 15% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) og Woman in a Chemise. Siderne for André Derain er blevet vist 68.700 gange: 20.800 gange på kunstnerprofilen og 47.900 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 117% fra Sept 2026 til Okt 2026. Måneden med flest besøg var Okt 2026 med 28.600 besøg. Opslagene er skrevet på engelsk (28%), fransk (19%) og spansk (10%). Læserne befinder sig primært i Frankrig (16%), USA (13%) og Brasilien (6%). Rådgivning foregår på enheder (61%), telefoner (35%) og tablets (4%). Læsere opsøger Levende og mættet (Farveintensitet) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 78% af besøgene mod 28% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af André Derain
Værker af André Derain rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
Hvor mange gange bliver André Derains profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
800
Jul 2026
1.500
17.700
Aug 2026
1.400
5.500
Sept 2026
4.800
8.400
Okt 2026
13.100
15.500
Hvor ofte bliver værkerne fra André Derain opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af André Derain læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Kraftfuld
60,0%
50,8%
Seren
0,0%
14,4%
Rolig og harmonisk
0,0%
14,0%
Jordnær
0,0%
10,7%
Dramatisk
20,0%
2,7%
Elegant
10,0%
2,7%
Romantisk
0,0%
2,7%
Klassisk
0,0%
0,8%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Livlig og dynamisk
45,5%
46,2%
Reflekterende
18,2%
15,7%
Nostalgisk
9,1%
10,0%
Fredfyldt
0,0%
10,0%
Rolig
0,0%
7,9%
Melankolsk
0,0%
4,3%
Glædesfyldt
9,1%
3,5%
Dramatisk
9,1%
0,8%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
26,0%
7,3%
Blød skygge
30,0%
20,5%
Blød lysstyrke
14,0%
45,6%
Lysende balance
16,0%
24,7%
Lysstærk
14,0%
1,9%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
30,0%
4,0%
Dæmpet farvemætning
14,0%
7,3%
Afbalanceret blød
30,0%
19,8%
Tydelig farveintensitet
26,0%
48,2%
Levende farve
0,0%
20,6%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørke toner
20,5%
50,6%
Jordagtig
41,0%
28,9%
Neutrale nuancer
20,5%
10,0%
Naturtema
2,6%
4,7%
Pastelfarver
10,3%
2,9%
Varme toner
2,6%
2,4%
Monokrom
2,6%
0,6%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
30,0%
5,3%
Afbalanceret
42,0%
16,4%
Levende og mættet
28,0%
78,2%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
10,0%
2,3%
Blid
28,0%
14,2%
Balanceret
20,0%
8,7%
Kraftig kontrast
22,0%
26,1%
Udsagn
20,0%
48,7%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
40,0%
60,7%
Blødt blandet palet
12,0%
14,7%
Balanceret harmoni
20,0%
12,9%
Stærk farveenhed
8,0%
7,9%
Sammenhængende palette
20,0%
3,9%
Hvilke værker af André Derain bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
badende
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
800
London Bridge
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
300
Charing Cross from sw
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
300
200
Landscape at L'Estaque
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Hyde Park
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
100
The Turning Road, L'Estaque…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
100
Cypresses
0
0
0
0
0
0
0
0
100
400
400
0
Portrait of Madame Paul Gui…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Drying the Sails
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
300
500
Mountains at Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
600
Hvilke enheder bruges til at se André Derain?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
Enhed
Besøg
Del
enheder
41.600
60,6%
telefoner
24.300
35,4%
tablets
2.800
4,1%
På hvilke sprog bliver André Derain opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
Sprog
Besøg
Del
engelsk
3.700
27,6%
fransk
2.500
18,7%
spansk
1.300
9,7%
hollandsk
1.100
8,2%
portugisisk
1.000
7,5%
russisk
900
6,7%
italiensk
500
3,7%
slovakisk
500
3,7%
rumænsk
400
3,0%
dansk
300
2,2%
Hvor mange konsultationer med André Derain er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
Dag
Besøg
tor 15 Okt
800
fre 16 Okt
1.300
lør 17 Okt
900
søn 18 Okt
1.200
man 19 Okt
1.400
tir 20 Okt
2.500
ons 21 Okt
2.500
tor 22 Okt
700
fre 23 Okt
1.100
lør 24 Okt
1.300
søn 25 Okt
1.100
man 26 Okt
1.800
tir 27 Okt
1.900
ons 28 Okt
1.100
tor 29 Okt
900
fre 30 Okt
900
lør 31 Okt
1.500
søn 1 Nov
1.800
man 2 Nov
1.300
tir 3 Nov
1.600
ons 4 Nov
3.900
tor 5 Nov (forventet)
900
fre 6 Nov (forventet)
1.300
lør 7 Nov (forventet)
1.500
søn 8 Nov (forventet)
1.600
man 9 Nov (forventet)
1.800
tir 10 Nov (forventet)
2.400
ons 11 Nov (forventet)
3.000
tor 12 Nov (forventet)
1.000
fre 13 Nov (forventet)
1.400
lør 14 Nov (forventet)
1.500
søn 15 Nov (forventet)
1.700
man 16 Nov (forventet)
1.800
tir 17 Nov (forventet)
2.500
ons 18 Nov (forventet)
3.100
tor 19 Nov (forventet)
1.000
fre 20 Nov (forventet)
1.400
lør 21 Nov (forventet)
1.600
søn 22 Nov (forventet)
1.700
man 23 Nov (forventet)
1.900
tir 24 Nov (forventet)
2.500
ons 25 Nov (forventet)
3.200
Spørgsmål om læserantallet for André Derain
Hvilke værker af André Derain bliver mest opsøgt?
Charing Cross Bro, London, med 9.100 visninger (15% af alle opslag for André Derain). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver André Derain opsøgt på WikiOO.org?
68.700 gange i løbet af tolv måneder: 20.800 på kunstnerprofilen og 47.900 på værkerne.
På hvilke enheder bliver André Derain opsøgt?
André Derain bliver opsøgt på enheder (61%), telefoner (35%) og tablets (4%); enheder udgør 61% af opsøgelserne.
På hvilke sprog bliver André Derain opsøgt?
På engelsk (28%), fransk (19%) og spansk (10%). engelsk er førende med 28%.
Hvilken type værker fra André Derain foretrækker læserne?
Levende og mættet (Farveintensitet): 78% af besøgene, mod 28% af kataloget.