André Derain Læser- og konsultationsstatistikker

1880 – 1954

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for André Derain på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

André Derain: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af André Derain i WikiOO.org-databasen Charing Cross Bro, London: 5.700 besøg, hvilket udgør 16% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) og Drying the Sails. Siderne for André Derain er blevet vist 40.100 gange: 7.700 gange på kunstnerprofilen og 32.400 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 91% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 19.200 besøg. Opslagene er skrevet på engelsk (40%), fransk (13%) og russisk (6%). Læserne befinder sig primært i Frankrig (29%), USA (13%) og Storbritannien (11%). Rådgivning foregår på enheder (67%), telefoner (29%) og tablets (3%). Læsere opsøger Levende og mættet (Farveintensitet) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 73% af besøgene mod 26% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af André Derain

Værker af André Derain rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. Charing Cross Bro, London 1 Charing Cross Bro, London 5.700 besøg · 16,0%
  2. Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) 2 Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure), 1905 1.800 besøg · 5,0%
  3. Drying the Sails 3 Drying the Sails, 1905 1.000 besøg · 2,8%
  4. Charing Cross Bridge 4 Charing Cross Bridge, 1906 900 besøg · 2,5%
  5. Cypresses 5 Cypresses, 1907 900 besøg · 2,5%
  6. Harlequin og Pierrot 6 Harlequin og Pierrot, 1924 800 besøg · 2,2%
  7. Woman in a Chemise 7 Woman in a Chemise, 1906 800 besøg · 2,2%
  8. The Lighthouse at Collioure 8 The Lighthouse at Collioure, 1905 800 besøg · 2,2%
  9. Landscape by the Sea: The Côte d'Azur near Agay 9 Landscape by the Sea: The Côte d'Azur near Agay, 1905 700 besøg · 2,0%
  10. Effect of Sun on the Water, London 10 Effect of Sun on the Water, London, 1906 700 besøg · 2,0%

Hvor mange gange bliver André Derains profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260800
Jul 20261.50017.700
Aug 20261.4005.500
Sept 20264.8008.400

Hvor ofte bliver værkerne fra André Derain opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af André Derain bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Landscape at Collioure (als…0000000003001001.100
Fishing Boats, Colioure0000000003000200
bathers00000000010000
Fishing Boats, Collioure00000000030000
Charing Cross from sw000000000100100300
The beautiful model00000000001000
London Bridge00000000020000
Drying the Sails000000000400300300
Mountains at Collioure0000000002002000
Houses of Parliament at Nig…0000000004000100

Hvilke enheder bruges til at se André Derain?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder27.00067,3%
telefoner11.80029,4%
tablets1.3003,2%

På hvilke sprog bliver André Derain opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
engelsk3.90039,8%
fransk1.30013,3%
russisk6006,1%
serbisk6006,1%
slovakisk5005,1%
spansk4004,1%
ukrainsk4004,1%
hollandsk3003,1%
Chinese3003,1%
dansk2002,0%

Hvor mange konsultationer med André Derain er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
ons 23 Sept900
tor 24 Sept1.000
fre 25 Sept600
lør 26 Sept800
søn 27 Sept600
man 28 Sept500
tir 29 Sept900
ons 30 Sept2.100
tor 1 Okt1.700
fre 2 Okt1.100
lør 3 Okt600
søn 4 Okt1.000
man 5 Okt2.000
tir 6 Okt1.200
ons 7 Okt2.300
tor 8 Okt700
fre 9 Okt1.000
lør 10 Okt400
søn 11 Okt1.400
man 12 Okt800
tir 13 Okt1.800
ons 14 Okt (forventet)2.200
tor 15 Okt (forventet)1.400
fre 16 Okt (forventet)1.100
lør 17 Okt (forventet)700
søn 18 Okt (forventet)1.200
man 19 Okt (forventet)1.400
tir 20 Okt (forventet)1.600
ons 21 Okt (forventet)2.500
tor 22 Okt (forventet)1.600
fre 23 Okt (forventet)1.300
lør 24 Okt (forventet)800
søn 25 Okt (forventet)1.400
man 26 Okt (forventet)1.500
tir 27 Okt (forventet)1.800
ons 28 Okt (forventet)2.700
tor 29 Okt (forventet)1.700
fre 30 Okt (forventet)1.400
lør 31 Okt (forventet)900
søn 1 Nov (forventet)1.500
man 2 Nov (forventet)1.700
tir 3 Nov (forventet)2.000

Spørgsmål om læserantallet for André Derain

Hvilke værker af André Derain bliver mest opsøgt?

Charing Cross Bro, London, med 5.700 visninger (16% af alle opslag for André Derain). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver André Derain opsøgt på WikiOO.org?

40.100 gange i løbet af tolv måneder: 7.700 på kunstnerprofilen og 32.400 på værkerne.

På hvilke enheder bliver André Derain opsøgt?

André Derain bliver opsøgt på enheder (67%), telefoner (29%) og tablets (3%); enheder udgør 67% af opsøgelserne.

På hvilke sprog bliver André Derain opsøgt?

På engelsk (40%), fransk (13%) og russisk (6%). engelsk er førende med 40%.

Hvilken type værker fra André Derain foretrækker læserne?

Levende og mættet (Farveintensitet): 73% af besøgene, mod 26% af kataloget.