Michelangelo di Caravaggio Besøgsstatistikker

1571 – 1610

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Michelangelo di Caravaggio på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Michelangelo di Caravaggio: statistikken i korte træk

Kaldet til at være Matthæus er det mest viste værk af Michelangelo di Caravaggio: 41.100 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 13% af det samlede antal. Også ofte besøgt: Jomfruens Død og Narcissus. Samlede visninger: 366.600 (73.800 kunstnerprofiler, 292.800 værker). Et fald på 18% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Højdepunkt: Jul 2026 (147.100 besøg). Sprog: engelsk (18%), spansk (11%) og georgisk (10%). Lande: Sydkorea (10%), Georgien (9%) og Italien (9%). Enhedsfordeling: enheder (54%), telefoner (43%) og tablets (4%). Observeret præference: Stærk farveenhed (Farveharmoni), 76% af besøgene for 54% af kataloget.

Top 10 værker af Michelangelo di Caravaggio efter antal visninger

Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Michelangelo di Caravaggio, der er blevet konsulteret mest.

  1. Kaldet til at være Matthæus 1 Kaldet til at være Matthæus, 1599 41.100 besøg · 13,0%
  2. Jomfruens Død 2 Jomfruens Død, 1601 32.700 besøg · 10,3%
  3. Narcissus 3 Narcissus, 1599 26.000 besøg · 8,2%
  4. Kurven frugt 4 Kurven frugt, 1596 17.900 besøg · 5,7%
  5. Huset om Maria 5 Huset om Maria, 1605 7.100 besøg · 2,2%
  6. Judiths beskæring af Holofernes 6 Judiths beskæring af Holofernes, 1598 6.500 besøg · 2,1%
  7. Ecce Homo 7 Ecce Homo, 1609 5.600 besøg · 1,8%
  8. Kristus kaldet Matthæus 8 Kristus kaldet Matthæus 5.400 besøg · 1,7%
  9. Salome med Johannes’ hoved 9 Salome med Johannes’ hoved, 1607 5.100 besøg · 1,6%
  10. De Musikere 10 De Musikere, 1595 4.400 besøg · 1,4%

Hvad er det månedlige læsertal for Michelangelo di Caravaggio-posten?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende data
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20263002.400
Jul 202621.400125.700
Aug 202622.00096.800
Sept 202630.10067.900

Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Michelangelo di Caravaggio?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan er de mest viste værker af Michelangelo di Caravaggio fordelt over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende data
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Kaldet til at være Matthæus0000000030012.20014.40011.000
Narcissus0000000007.4008.9008.400
De Musikere000000001002.300900800
Judiths beskæring af Holofe…0000000002.3001.4002.100
Kristus Søvn000000002002.2004001.200
Ecce Homo000000001001.4001.3002.000
Nattispaaet i Emmaus000000000900600500
Salome med Johannes’ hoved0000000001.4002.1001.500
Kristus kaldet Matthæus0000000001.8007002.200
Kristus Begravelse0000000008003001.000

Bliver Michelangelo di Caravaggio opsøgt via telefon eller computer?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende data
EnhedBesøgDel
enheder196.80053,7%
telefoner156.50042,7%
tablets13.3003,6%

Hvordan er læserfordelingen for Michelangelo di Caravaggio fordelt på sprog?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende data
SprogBesøgDel
engelsk6.40018,2%
spansk3.90011,1%
georgisk3.4009,7%
portugisisk3.3009,4%
russisk2.7007,7%
koreansk2.2006,2%
italiensk1.9005,4%
bulgarsk1.1003,1%
ungarsk1.1003,1%
serbisk1.1003,1%

Hvad er det daglige læserantal for Michelangelo di Caravaggio, inklusive prognose?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende data
DagBesøg
søn 27 Sept5.500
man 28 Sept4.800
tir 29 Sept6.700
ons 30 Sept4.700
tor 1 Okt4.600
fre 2 Okt2.900
lør 3 Okt4.200
søn 4 Okt5.100
man 5 Okt5.100
tir 6 Okt5.200
ons 7 Okt4.100
tor 8 Okt10.700
fre 9 Okt4.600
lør 10 Okt3.400
søn 11 Okt6.900
man 12 Okt6.500
tir 13 Okt5.000
ons 14 Okt4.500
tor 15 Okt4.700
fre 16 Okt5.500
lør 17 Okt7.300
søn 18 Okt (forventet)6.800
man 19 Okt (forventet)6.400
tir 20 Okt (forventet)6.500
ons 21 Okt (forventet)5.200
tor 22 Okt (forventet)7.700
fre 23 Okt (forventet)5.000
lør 24 Okt (forventet)5.800
søn 25 Okt (forventet)7.200
man 26 Okt (forventet)6.700
tir 27 Okt (forventet)6.900
ons 28 Okt (forventet)5.500
tor 29 Okt (forventet)8.200
fre 30 Okt (forventet)5.300
lør 31 Okt (forventet)6.100
søn 1 Nov (forventet)7.500
man 2 Nov (forventet)7.000
tir 3 Nov (forventet)7.300
ons 4 Nov (forventet)5.700
tor 5 Nov (forventet)8.600
fre 6 Nov (forventet)5.600
lør 7 Nov (forventet)6.400

Michelangelo di Caravaggio: ofte stillede spørgsmål

Hvad er det mest opsøgte værk af Michelangelo di Caravaggio?

Kaldet til at være Matthæus: 41.100 besøg, 13% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.

Hvad er læsersegmentet for Michelangelo di Caravaggio?

366.600 besøg over tolv måneder (73.800 kunstnerprofil, 292.800 værker).

Bliver Michelangelo di Caravaggio oftere opsøgt via telefon eller computer?

Konsultationer er fordelt på enheder (54%), telefoner (43%) og tablets (4%); enheder fører med 54%.

Hvilke sprog bruges til at opsøge Michelangelo di Caravaggio?

engelsk (18%), spansk (11%) og georgisk (10%); engelsk fører med 18%.

Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Michelangelo di Caravaggio?

Ja, Stærk farveenhed (Farveharmoni): 76% af besøgene for 54% af kataloget.