Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Charles-André van Loo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Charles-André van Loo: statistikken i korte træk
Jerusalem Delivered Tancredi Fighting Clorinda er det mest viste værk af Charles-André van Loo: 700 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 6% af det samlede antal. Også ofte besøgt: MARIE LECZINSKA og Aeneas Carrying Anchises. Samlede visninger: 11.700 (2.700 kunstnerprofiler, 9.000 værker). Et fald på 64% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Højdepunkt: Jul 2026 (7.900 besøg). Enhedsfordeling: enheder (79%), telefoner (12%) og tablets (9%). Observeret præference: Jordagtig (Farvepalette), 77% af besøgene for 53% af kataloget.
Top 10 værker af Charles-André van Loo efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Charles-André van Loo, der er blevet konsulteret mest.
Hvad er det månedlige læsertal for Charles-André van Loo-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
300
Jul 2026
1.200
6.700
Aug 2026
1.100
1.400
Sept 2026
300
600
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Charles-André van Loo?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra Charles-André van Loo vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Elegant
71,4%
76,2%
Dramatisk
14,3%
14,3%
Luksuriøs
14,3%
4,8%
Klassisk
0,0%
2,4%
Romantisk
0,0%
2,4%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Romantisk
28,6%
38,1%
Dramatisk
14,3%
19,1%
Melankolsk
0,0%
14,3%
Rolig
14,3%
9,5%
Reflekterende
14,3%
9,5%
Åndelig
0,0%
7,1%
Kraftfuld
14,3%
2,4%
Nostalgisk
14,3%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
10,0%
28,0%
Blød skygge
26,0%
31,8%
Blød lysstyrke
32,0%
29,9%
Lysende balance
20,0%
7,5%
Lysstærk
12,0%
2,8%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
22,0%
14,0%
Dæmpet farvemætning
40,0%
46,7%
Afbalanceret blød
34,0%
31,8%
Tydelig farveintensitet
4,0%
7,5%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
53,3%
77,2%
Neutrale nuancer
31,1%
13,9%
Mørke toner
4,4%
6,9%
Monokrom
8,9%
1,0%
Pastelfarver
2,2%
1,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
22,0%
37,4%
Afbalanceret
54,0%
52,3%
Levende og mættet
24,0%
10,3%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
38,0%
19,6%
Blid
4,0%
8,4%
Balanceret
6,0%
18,7%
Kraftig kontrast
14,0%
14,9%
Udsagn
38,0%
38,3%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
10,0%
12,2%
Blødt blandet palet
2,0%
4,7%
Balanceret harmoni
14,0%
13,1%
Stærk farveenhed
34,0%
43,0%
Sammenhængende palette
40,0%
27,1%
Hvordan er de mest viste værker af Charles-André van Loo fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Aeneas Carrying Anchises
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
200
The Sacrifice of Iphigenia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Perseus and Andromeda
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
ENEE PORTANT ANCHISE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Halt of the Hunt
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Den Store Tyrk Synger til S…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Grand Turk Giving a Con…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
MARIE LECZINSKA
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
400
0
HALTE DE CHASSE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Bliver Charles-André van Loo opsøgt via telefon eller computer?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis de underliggende data
Enhed
Besøg
Del
enheder
9.300
79,5%
telefoner
1.400
12,0%
tablets
1.000
8,5%
Hvordan er læserfordelingen for Charles-André van Loo fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis de underliggende data
Sprog
Besøg
Del
russisk
200
40,0%
engelsk
100
20,0%
finsk
100
20,0%
polsk
100
20,0%
Hvad er det daglige læserantal for Charles-André van Loo, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
Dag
Besøg
tir 22 Sept
0
ons 23 Sept
100
tor 24 Sept
0
fre 25 Sept
200
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
100
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
100
ons 30 Sept
100
tor 1 Okt
100
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
200
man 5 Okt
200
tir 6 Okt
300
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
100
fre 9 Okt
200
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt (forventet)
200
ons 14 Okt (forventet)
100
tor 15 Okt (forventet)
100
fre 16 Okt (forventet)
200
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
100
man 19 Okt (forventet)
100
tir 20 Okt (forventet)
200
ons 21 Okt (forventet)
100
tor 22 Okt (forventet)
100
fre 23 Okt (forventet)
200
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
100
man 26 Okt (forventet)
100
tir 27 Okt (forventet)
200
ons 28 Okt (forventet)
100
tor 29 Okt (forventet)
100
fre 30 Okt (forventet)
200
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
100
man 2 Nov (forventet)
100
Charles-André van Loo: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af Charles-André van Loo?
Jerusalem Delivered Tancredi Fighting Clorinda: 700 besøg, 6% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.
Hvad er læsersegmentet for Charles-André van Loo?
11.700 besøg over tolv måneder (2.700 kunstnerprofil, 9.000 værker).
Bliver Charles-André van Loo oftere opsøgt via telefon eller computer?
Konsultationer er fordelt på enheder (79%), telefoner (12%) og tablets (9%); enheder fører med 79%.
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Charles-André van Loo?
Ja, Jordagtig (Farvepalette): 77% af besøgene for 53% af kataloget.