Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Cornelis Springer på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Cornelis Springer: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af Cornelis Springer er A view in a street, Culemborg, with a blacksmith at work med 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 9% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Street scene og Cityview wiith marketstall. Kunstnerens side blev åbnet 400 gange og værkernes sider 3.100 gange, i alt 3.500 gange. Mellem Aug 2026 og Sept 2026 faldt antallet af visninger med 33%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 2.400. Læsere konsulterer oplysningerne på enheder (83%), tablets (11%) og telefoner (6%). Læsere vælger Dæmpet farvemætning (Farvemætning) ved 61% af besøgene, hvor det repræsenterer 44% af kataloget.
Cornelis Springer: de 10 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af Cornelis Springer og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
-
1
A view in a street, Culemborg, with a blacksmith at work
300 besøg · 9,1%
-
2
Street scene
200 besøg · 6,1%
-
3
Cityview wiith marketstall
200 besøg · 6,1%
-
4
The Jewish quarter in Amsterdam
200 besøg · 6,1%
-
5
Cityhall in Lbeck
200 besøg · 6,1%
-
6
The Stadhuis at Kampen, The Netherlands
200 besøg · 6,1%
-
7
Fortified Buildings on the Banks of a Canal
200 besøg · 6,1%
-
8
A View of a Town along the Rhine, 1841
100 besøg · 3,0%
-
9
St. Joseph's Church in Hamelen, 1877
100 besøg · 3,0%
-
10
Cityview Hoorn
100 besøg · 3,0%
Hvornår er posten for Cornelis Springer blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 2.100 |
| Aug 2026 | 0 | 600 |
| Sept 2026 | 0 | 400 |
Hvornår bliver værkerne fra Cornelis Springer vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra Cornelis Springer?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 22,0% | 21,2% |
| Blød lysstyrke | 42,0% | 45,5% |
| Lysende balance | 26,0% | 33,3% |
| Lysstærk | 2,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 32,0% | 12,1% |
| Dæmpet farvemætning | 44,0% | 60,6% |
| Afbalanceret blød | 22,0% | 27,3% |
| Tydelig farveintensitet | 2,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 45,6% | 56,2% |
| Jordagtig | 50,0% | 43,8% |
| Mørke toner | 4,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 26,0% | 15,2% |
| Afbalanceret | 66,0% | 81,8% |
| Levende og mættet | 8,0% | 3,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,0% | 0,0% |
| Blid | 4,0% | 6,1% |
| Balanceret | 6,0% | 3,0% |
| Kraftig kontrast | 12,0% | 12,1% |
| Udsagn | 76,0% | 78,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 16,0% | 24,2% |
| Stærk farveenhed | 42,0% | 57,6% |
| Sammenhængende palette | 26,0% | 18,2% |
Hvilke værker af Cornelis Springer er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A View of Franeker with the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Figures on a Market Square… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St. Joseph's Church in Hame… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Smithy of Culemborg in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A View of a Town along the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Figures in the Sunlit Stree… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Village view | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Street scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Many figures in the streets… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Town Square Before A Church… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er fordelingen af opslag på Cornelis Springer fordelt på enheder?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.900 | 82,9% |
| tablets | 400 | 11,4% |
| telefoner | 200 | 5,7% |
På hvilke sprog bliver Cornelis Springer opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer pr. dag for Cornelis Springer, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 300 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
Om læserne af Cornelis Springer
Hvilket værk af Cornelis Springer bliver oftest vist?
- A view in a street, Culemborg, with a blacksmith at work først med 300 besøg og 9% af forespørgsler. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Cornelis Springer på WikiOO.org?
- 3.500 besøg over tolv måneder: 400 til kunstnerprofilen, 3.100 til værkerne.
Hvilke enheder bruger læserne af Cornelis Springer?
- De bruger enheder (83%), tablets (11%) og telefoner (6%); enheder udgør 83% af de besøgte sider.
Hvilke værker af Cornelis Springer matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Dæmpet farvemætning (Farvemætning) modtager 61% af de besøg, der er for 44% af kataloget.