Frédéric Bazille Hvem der konsulterer arkiverne, og hvilke værker

1841 – 1870

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frédéric Bazille på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frédéric Bazille: hvad konsultationerne viser

Det mest viste værk af Frédéric Bazille er Bænkere (Sommerscene) med 9.700 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 39% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Familie Samling og The Pink Dress. Kunstnerens side blev åbnet 3.100 gange og værkernes sider 23.100 gange, i alt 26.200 gange. Mellem Aug 2026 og Sept 2026 faldt antallet af visninger med 37%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 16.900. Læsere konsulterer oplysningerne på enheder (68%), telefoner (30%) og tablets (2%). Læsere vælger Blød skygge (Lysstyrke) ved 81% af besøgene, hvor det repræsenterer 33% af kataloget.

Frédéric Bazille: de 10 mest opslagte værker

Hver post viser et værk af Frédéric Bazille og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.

  1. Bænkere (Sommerscene) 1 Bænkere (Sommerscene), 1869 9.700 besøg · 39,0%
  2. Familie Samling 2 Familie Samling, 1867 6.900 besøg · 27,7%
  3. The Pink Dress 3 The Pink Dress, 1864 700 besøg · 2,8%
  4. La Toilette 4 La Toilette, 1870 500 besøg · 2,0%
  5. The Fisherman with a Net 5 The Fisherman with a Net, 1868 400 besøg · 1,6%
  6. Still Life with Fish 6 Still Life with Fish, 1866 400 besøg · 1,6%
  7. Portrait of Auguste Renoir 7 Portrait of Auguste Renoir, 1867 400 besøg · 1,6%
  8. Self Portrait with Palette 8 Self Portrait with Palette, 1865 300 besøg · 1,2%
  9. The Heron 9 The Heron, 1867 300 besøg · 1,2%
  10. Landscape on the Shore of Lez 10 Landscape on the Shore of Lez, 1870 300 besøg · 1,2%

Hvornår er posten for Frédéric Bazille blevet vist?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Tallene i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026300200
Jul 20261.50015.400
Aug 20268004.600
Sept 20265002.900

Hvornår bliver værkerne fra Frédéric Bazille vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Frédéric Bazille er blevet mest vist måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Tallene i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Bænkere (Sommerscene)0000000004.1003.3001.800
Familie Samling000000002004.700800700
La Toilette0000000004001000
Self Portrait with Palette00000000020000
The Pink Dress0000000006000100
Portrait of Renoir00000000000100
The Family Gathering000000000000
The Studio on the Rue de Fu…000000000000
Summer Scene (Bathers)00000000010000
Portrait of Edouard Blau00000000010000

Hvordan er fordelingen af opslag på Frédéric Bazille fordelt på enheder?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Tallene i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder17.80067,9%
telefoner7.80029,8%
tablets6002,3%

På hvilke sprog bliver Frédéric Bazille opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Tallene i en tabel
SprogBesøgDel
italiensk20040,0%
japansk10020,0%
koreansk10020,0%
portugisisk10020,0%

Hvor mange konsultationer pr. dag for Frédéric Bazille, og de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Tallene i en tabel
DagBesøg
lør 26 Sept100
søn 27 Sept300
man 28 Sept100
tir 29 Sept500
ons 30 Sept500
tor 1 Okt800
fre 2 Okt300
lør 3 Okt100
søn 4 Okt200
man 5 Okt400
tir 6 Okt200
ons 7 Okt0
tor 8 Okt200
fre 9 Okt100
lør 10 Okt0
søn 11 Okt200
man 12 Okt700
tir 13 Okt200
ons 14 Okt300
tor 15 Okt300
fre 16 Okt100
lør 17 Okt (forventet)100
søn 18 Okt (forventet)200
man 19 Okt (forventet)300
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)300
fre 23 Okt (forventet)100
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)100
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)300
fre 30 Okt (forventet)100
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)100
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)100
ons 4 Nov (forventet)100
tor 5 Nov (forventet)200
fre 6 Nov (forventet)100

Om læserne af Frédéric Bazille

Hvilket værk af Frédéric Bazille bliver oftest vist?

Bænkere (Sommerscene) først med 9.700 besøg og 39% af forespørgsler. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stor er læserskaren for Frédéric Bazille på WikiOO.org?

26.200 besøg over tolv måneder: 3.100 til kunstnerprofilen, 23.100 til værkerne.

Hvilke enheder bruger læserne af Frédéric Bazille?

De bruger enheder (68%), telefoner (30%) og tablets (2%); enheder udgør 68% af de besøgte sider.

Hvilke værker af Frédéric Bazille matcher læsernes valg?

Værker beskrevet som Blød skygge (Lysstyrke) modtager 81% af de besøg, der er for 33% af kataloget.