Frederic Leighton Læser- og konsultationsstatistikker

1830 – 1896

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frederic Leighton på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frederic Leighton: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Frederic Leighton i WikiOO.org-databasen Flaming June: 1.100 besøg, hvilket udgør 6% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún og A Florentine Student. Siderne for Frederic Leighton er blevet vist 20.600 gange: 3.100 gange på kunstnerprofilen og 17.500 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer faldt med 16% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 15.500 besøg. Rådgivning foregår på enheder (81%), telefoner (14%) og tablets (5%). Læsere opsøger Rolig (Følelsesmæssig stemning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 14% af besøgene mod 0% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af Frederic Leighton

Værker af Frederic Leighton rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. Flaming June 1 Flaming June 1.100 besøg · 5,9%
  2. English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún 2 English Flaming June Español Junio flameante Français June flamboyante Italiano Avvampante giugno 日本語 フレイミング・ジューン. Português Sol ardente de junho Slovenčina Žeravý jún, 1895 700 besøg · 3,7%
  3. A Florentine Student 3 A Florentine Student 600 besøg · 3,2%
  4. Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain 4 Ruined Moorish Arch at Ronda, Spain, 1866 500 besøg · 2,7%
  5. The Garden of the Hesperides 5 The Garden of the Hesperides 500 besøg · 2,7%
  6. Mrs Ellinor Guthrie 6 Mrs Ellinor Guthrie, 1865 500 besøg · 2,7%
  7. The Daphnephoria (Detail Right) 7 The Daphnephoria (Detail Right) 500 besøg · 2,7%
  8. Perseus and Andromeda 8 Perseus and Andromeda, 1891 400 besøg · 2,1%
  9. Jezebel and Ahab 9 Jezebel and Ahab, 1863 400 besøg · 2,1%
  10. Antigone 10 Antigone, 1882 400 besøg · 2,1%

Hvor mange gange bliver Frederic Leightons profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260500
Jul 20261.70013.800
Aug 20265002.000
Sept 20269001.200

Hvor ofte bliver værkerne fra Frederic Leighton opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Frederic Leighton bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
English Flaming June Españo…0000000005002000
Flaming June00000000000200
The Garden of the Hesperides0000000001002000
Mrs Ellinor Guthrie00000000050000
Flaming June00000000020000
Flaming June0000000008003000
Perseus and Andromeda0000000002002000
English Flaming June‎00000000020000
The Isle of Chios00000000010000
The Painter's Honeymoon00000000000200

Hvilke enheder bruges til at se Frederic Leighton?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder16.70081,1%
telefoner2.90014,1%
tablets1.0004,9%

På hvilke sprog bliver Frederic Leighton opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
italiensk20025,0%
svensk20025,0%
græsk10012,5%
engelsk10012,5%
fransk10012,5%
litauisk10012,5%

Hvor mange konsultationer med Frederic Leighton er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
ons 7 Okt300
tor 8 Okt0
fre 9 Okt200
lør 10 Okt200
søn 11 Okt100
man 12 Okt0
tir 13 Okt200
ons 14 Okt300
tor 15 Okt200
fre 16 Okt100
lør 17 Okt100
søn 18 Okt400
man 19 Okt200
tir 20 Okt400
ons 21 Okt300
tor 22 Okt100
fre 23 Okt500
lør 24 Okt500
søn 25 Okt400
man 26 Okt0
tir 27 Okt200
ons 28 Okt (forventet)500
tor 29 Okt (forventet)200
fre 30 Okt (forventet)400
lør 31 Okt (forventet)400
søn 1 Nov (forventet)500
man 2 Nov (forventet)100
tir 3 Nov (forventet)400
ons 4 Nov (forventet)500
tor 5 Nov (forventet)200
fre 6 Nov (forventet)500
lør 7 Nov (forventet)500
søn 8 Nov (forventet)500
man 9 Nov (forventet)100
tir 10 Nov (forventet)500
ons 11 Nov (forventet)600
tor 12 Nov (forventet)200
fre 13 Nov (forventet)500
lør 14 Nov (forventet)500
søn 15 Nov (forventet)600
man 16 Nov (forventet)100
tir 17 Nov (forventet)500

Spørgsmål om læserantallet for Frederic Leighton

Hvilke værker af Frederic Leighton bliver mest opsøgt?

Flaming June, med 1.100 visninger (6% af alle opslag for Frederic Leighton). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver Frederic Leighton opsøgt på WikiOO.org?

20.600 gange i løbet af tolv måneder: 3.100 på kunstnerprofilen og 17.500 på værkerne.

På hvilke enheder bliver Frederic Leighton opsøgt?

Frederic Leighton bliver opsøgt på enheder (81%), telefoner (14%) og tablets (5%); enheder udgør 81% af opsøgelserne.

Hvilken type værker fra Frederic Leighton foretrækker læserne?

Rolig (Følelsesmæssig stemning): 14% af besøgene, mod 0% af kataloget.