Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Stewart på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
John Stewart: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af John Stewart er The Road to Warden's Farm, Finnart med 500 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 50% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Between Brodick and Corrie, Arran og Above Corrie, Arran. Kunstnerens side blev åbnet 7.300 gange og værkernes sider 100 gange, i alt 7.400 gange. Mellem Sept 2026 og Okt 2026 faldt antallet af visninger med 67%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 3.100. Læsere konsulterer oplysningerne på enheder (66%), telefoner (27%) og tablets (7%). Læsere vælger Sammenhængende palette (Farveharmoni) ved 70% af besøgene, hvor det repræsenterer 38% af kataloget.
John Stewart: de 6 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af John Stewart og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
-
1
The Road to Warden's Farm, Finnart, 1883
500 besøg · 50,0%
-
2
Between Brodick and Corrie, Arran, 1885
100 besøg · 10,0%
-
3
Above Corrie, Arran, 1890
100 besøg · 10,0%
-
4
Looking down Glen Sannox, Arran, 1894
100 besøg · 10,0%
-
5
In a Wood in May, 1894
100 besøg · 10,0%
-
6
Duchal Policies, Kilmacolm, 1893
100 besøg · 10,0%
Hvornår er posten for John Stewart blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 300 | 0 |
| Jul 2026 | 3.000 | 100 |
| Aug 2026 | 1.200 | 0 |
| Sept 2026 | 2.100 | 0 |
| Okt 2026 | 700 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra John Stewart vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra John Stewart?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 15,4% | 20,0% |
| Blød skygge | 23,1% | 10,0% |
| Blød lysstyrke | 46,2% | 60,0% |
| Lysende balance | 15,4% | 10,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 15,4% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 46,2% | 40,0% |
| Afbalanceret blød | 30,8% | 60,0% |
| Tydelig farveintensitet | 7,7% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 50,0% | 80,0% |
| Neutrale nuancer | 41,7% | 20,0% |
| Mørke toner | 8,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 15,4% | 10,0% |
| Afbalanceret | 84,6% | 90,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 15,4% | 10,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 38,5% | 20,0% |
| Udsagn | 46,2% | 70,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 7,7% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 7,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 46,2% | 30,0% |
| Sammenhængende palette | 38,5% | 70,0% |
Hvilke værker af John Stewart er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Road to Warden's Farm,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Between Brodick and Corrie,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Above Corrie, Arran | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Duchal Policies, Kilmacolm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Old Duchal, Kilmacolm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| At St Abbs Head, Coldingham | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Above Corrie, Arran, Lookin… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In a Wood in May | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Looking down Glen Sannox, A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An Arran Glen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er fordelingen af opslag på John Stewart fordelt på enheder?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 4.900 | 66,2% |
| telefoner | 2.000 | 27,0% |
| tablets | 500 | 6,8% |
På hvilke sprog bliver John Stewart opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 700 | 87,5% |
| italiensk | 100 | 12,5% |
Hvor mange konsultationer pr. dag for John Stewart, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 100 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 200 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 100 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 300 |
| fre 6 Nov (forventet) | 100 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 200 |
| tor 12 Nov (forventet) | 200 |
| fre 13 Nov (forventet) | 100 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 200 |
| tor 19 Nov (forventet) | 300 |
| fre 20 Nov (forventet) | 100 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 100 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 200 |
| tor 26 Nov (forventet) | 400 |
Om læserne af John Stewart
Hvilket værk af John Stewart bliver oftest vist?
- The Road to Warden's Farm, Finnart først med 500 besøg og 50% af forespørgsler. 6 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for John Stewart på WikiOO.org?
- 7.400 besøg over tolv måneder: 7.300 til kunstnerprofilen, 100 til værkerne.
Hvilke enheder bruger læserne af John Stewart?
- De bruger enheder (66%), telefoner (27%) og tablets (7%); enheder udgør 66% af de besøgte sider.
Hvilke værker af John Stewart matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Sammenhængende palette (Farveharmoni) modtager 70% af de besøg, der er for 38% af kataloget.