Stuart Davis Besøgsstatistikker

1892 – 1964

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Stuart Davis på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Stuart Davis: statistikken i korte træk

Visa 1 er det mest viste værk af Stuart Davis: 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 6% af det samlede antal. Også ofte besøgt: Garage No. 1 og Study for ''Blips and Ifs''. Samlede visninger: 5.400 (1.100 kunstnerprofiler, 4.300 værker). Et fald på 43% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Højdepunkt: Jul 2026 (4.100 besøg). Enhedsfordeling: enheder (83%) og telefoner (17%). Observeret præference: Jordagtig (Farvepalette), 32% af besøgene for 20% af kataloget.

Top 10 værker af Stuart Davis efter antal visninger

Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Stuart Davis, der er blevet konsulteret mest.

  1. Visa 1 1 Visa 1 300 besøg · 6,4%
  2. Garage No. 1 2 Garage No. 1, 1917 200 besøg · 4,3%
  3. Study for ''Blips and Ifs'' 3 Study for ''Blips and Ifs'' 200 besøg · 4,3%
  4. Odol 4 Odol 100 besøg · 2,1%
  5. The Mellow Pad 5 The Mellow Pad 100 besøg · 2,1%
  6. Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York) 6 Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York), 1938 100 besøg · 2,1%
  7. Waterfront Landscape 7 Waterfront Landscape, 1936 100 besøg · 2,1%
  8. Composition 8 Composition, 1935 100 besøg · 2,1%
  9. Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style 9 Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style 100 besøg · 2,1%
  10. T View 10 T View, 1951 100 besøg · 2,1%

Hvad er det månedlige læsertal for Stuart Davis-posten?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende data
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260200
Jul 20265003.600
Aug 2026200500
Sept 20264000

Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Stuart Davis?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan er de mest viste værker af Stuart Davis fordelt over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende data
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Odol00000000001000
Rocks, Gloucester000000000000
The Mellow Pad00000000010000
Tropes de Teens000000000000
Visa 1000000001001001000
Report rockport000000000000
Owh! in San Pao000000000000
Hot Still-Scape for Six Col…00000000010000
Sketch000000000000
Rapt at Rappaport's000000000000

Bliver Stuart Davis opsøgt via telefon eller computer?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende data
EnhedBesøgDel
enheder4.50083,3%
telefoner90016,7%

Hvordan er læserfordelingen for Stuart Davis fordelt på sprog?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende data
SprogBesøgDel
engelsk400100,0%

Hvad er det daglige læserantal for Stuart Davis, inklusive prognose?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende data
DagBesøg
man 21 Sept0
tir 22 Sept0
ons 23 Sept100
tor 24 Sept0
fre 25 Sept0
lør 26 Sept0
søn 27 Sept100
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept100
tor 1 Okt0
fre 2 Okt100
lør 3 Okt0
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt0
ons 7 Okt100
tor 8 Okt0
fre 9 Okt200
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt (forventet)0
tir 13 Okt (forventet)0
ons 14 Okt (forventet)100
tor 15 Okt (forventet)0
fre 16 Okt (forventet)100
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)0
man 19 Okt (forventet)0
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)0
fre 23 Okt (forventet)200
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)100
man 26 Okt (forventet)0
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)100

Stuart Davis: ofte stillede spørgsmål

Hvad er det mest opsøgte værk af Stuart Davis?

Visa 1: 300 besøg, 6% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.

Hvad er læsersegmentet for Stuart Davis?

5.400 besøg over tolv måneder (1.100 kunstnerprofil, 4.300 værker).

Bliver Stuart Davis oftere opsøgt via telefon eller computer?

Konsultationer er fordelt på enheder (83%) og telefoner (17%); enheder fører med 83%.

Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Stuart Davis?

Ja, Jordagtig (Farvepalette): 32% af besøgene for 20% af kataloget.