Hva inneholder denne siden?
Denne siden viser hvor mange som besøker sidene til Franz Marc på dette nettstedet. Et besøk betyr at én person har åpnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Franz Marc: hva konsultasjonene viser
Verket til Franz Marc som er mest etterspurt er De Store Blå Hoster, med 8700 visninger i løpet av tolv måneder, noe som utgjør 7% av alle visninger. Etterfølges i rangeringen av Flokken av sauer II og Beitehester (The Red Horses). Kunstnerens side ble åpnet 15900 ganger og verkene 109000 ganger, totalt 124900 ganger. Mellom Aug 2026 og Sep 2026 økte antall visninger med 68%. Jul 2026 er måneden med flest forespørsler: 78800. Språkene som er tilgjengelige for konsultasjon er English (31%), Spanish (15%) og Russian (7%). Lesere konsulterer oversikten på enheter (76%), telefoner (21%) og nettbrett (3%). Lesere velger Tydelig fargepreg (Fargemetning) i 56% av besøkene, mens det utgjør 42% av katalogen.
Franz Marc: de 10 mest viste verkene
Hver oppføring viser et verk av Franz Marc og dens rangering basert på antall visninger på WikiOO.org de siste tolv månedene.
-
1
De Store Blå Hoster, 1911
8700 visninger · 7.4%
-
2
Flokken av sauer II, 1908
3000 visninger · 2.6%
-
3
Beitehester (The Red Horses), 1911
2900 visninger · 2.5%
-
4
Tyrol, 1914
2300 visninger · 2.0%
-
5
Tiger, 1912
2300 visninger · 2.0%
-
6
Den hvite katten (også kjent som Tomkatten på gul pute), 1912
2200 visninger · 1.9%
-
7
Drømmehønen
1600 visninger · 1.4%
-
8
The Fear of the Hare, 1912
1200 visninger · 1.0%
-
9
Tiger in Jungle, 1912
1100 visninger · 0.9%
-
10
Dog Lying in the Snow, 1911
1000 visninger · 0.9%
Når ble posten for Franz Marc vist?
Hver søyle representerer én måned og viser antall sidevisninger for denne kunstneren i løpet av de siste tolv månedene.
Tallene i en tabell
| Måned | Kunstnerside | Verksider |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| May 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 300 | 2900 |
| Jul 2026 | 5600 | 73200 |
| Aug 2026 | 3800 | 12200 |
| Sep 2026 | 6200 | 20700 |
Når blir verkene til Franz Marc vist?
Hver søyle representerer én måned. Den viser det totale antallet besøk på alle kunstverkene til denne kunstneren, måned for måned, over ett år.
De månedlige tallene for begge diagrammene finnes i den første tabellen ovenfor.
Hva velger leserne blant verkene til Franz Marc?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede formen representerer kunstnerens egne verk: femti tilfeldig utvalgte kunstverk, sortert etter én egenskap. Den fylte formen viser den faktiske fordelingen av besøk de siste tolv månedene. Der den fylte formen strekker seg lenger ut enn den stiplede, tiltrekker denne typen kunstverk seg mer oppmerksomhet enn kunstnerens generelle produksjon.
Stemning
Emosjonell tone
Lysstyrke
Fargemetning
Fargepalett
Fargeintensitet
Kontrast
Fargeharmoni
Tallene i en tabell
| Stemning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Seren | 22.9% | 28.7% |
| Harmonisk | 31.2% | 22.8% |
| Mystisk | 10.4% | 19.2% |
| Dramatisk intensitet | 10.4% | 14.5% |
| Jordnære toner | 20.8% | 9.1% |
| Kraftfull | 0.0% | 2.0% |
| Eterisk | 2.1% | 1.4% |
| Elegant | 0.0% | 0.9% |
| Emosjonell tone | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Sjelelig oppløftende | 57.1% | 49.4% |
| Fredfull | 14.3% | 14.8% |
| Rolig | 12.2% | 8.5% |
| Melankolsk | 4.1% | 6.3% |
| Energisk | 4.1% | 4.2% |
| Ettertenksomt | 2.0% | 4.0% |
| Kraftfullt | 0.0% | 2.9% |
| Lystig | 0.0% | 2.8% |
| Lysstyrke | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørkest | 6.0% | 7.1% |
| Myk skygge | 32.0% | 34.7% |
| Mild lysstyrke | 32.0% | 26.7% |
| Lyssterk balanse | 20.0% | 24.3% |
| Lyssterk | 10.0% | 7.2% |
| Fargemetning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dempet | 4.0% | 5.1% |
| Subtile farger | 16.0% | 9.3% |
| Balansert mykhet | 30.0% | 24.1% |
| Tydelig fargepreg | 42.0% | 55.9% |
| Livlig farge | 8.0% | 5.7% |
| Fargepalett | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørke toner | 39.1% | 52.4% |
| Jordnær | 34.8% | 23.2% |
| Nøytrale toner | 21.7% | 19.5% |
| Pastellfarger | 4.3% | 3.1% |
| Metalliske toner | 0.0% | 0.9% |
| Naturtoner | 0.0% | 0.5% |
| Livlige og intense | 0.0% | 0.4% |
| Varme toner | 0.0% | 0.1% |
| Fargeintensitet | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Monokromatisk | 4.0% | 4.0% |
| Balansert | 40.0% | 30.9% |
| Klar og intens | 56.0% | 65.1% |
| Kontrast | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Rolig | 4.0% | 3.6% |
| Mild | 14.0% | 13.3% |
| Balansert | 8.0% | 7.9% |
| Sterk kontrast | 28.0% | 19.9% |
| Uttalelse | 46.0% | 55.4% |
| Fargeharmoni | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Uharmonisk fargepalett | 34.0% | 31.9% |
| Mykt sammensatt palett | 22.0% | 25.0% |
| Balansert harmoni | 8.0% | 16.4% |
| Sterk fargeharmoni | 24.0% | 19.6% |
| Samstemt palett | 12.0% | 7.1% |
Hvilke er de mest viste verkene til Franz Marc, måned for måned?
Hver rad representerer et populært kunstverk. Hver søyle viser antall besøk dette kunstverket fikk i løpet av en måned. Høyere søyler betyr flere besøk den måneden.
Tallene i en tabell
| Kunstverk | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| De Store Blå Hoster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2100 | 2500 | 3000 |
| Tyrol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 400 | 1200 |
| Beitehester (The Red Horses) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1400 | 500 | 900 |
| Tiger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 800 | 500 | 1000 |
| Skog med ekorn (også kjent… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 200 |
| Horse in a Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 100 | 200 |
| Gaseller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 |
| The First Animals | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| Mandrillen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 |
| Fabulous Beast II (also kno… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 0 | 100 |
Hvordan er fordelingen av visninger for Franz Marc per enhet?
Hver del representerer én type enhet: mobil, nettbrett eller datamaskin. Jo større delen er, desto flere besøk kom fra den typen enhet i løpet av de siste tolv månedene.
Tallene i en tabell
| Enhet | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| enheter | 95000 | 76.1% |
| telefoner | 25900 | 20.7% |
| nettbrett | 4000 | 3.2% |
På hvilke språk blir Franz Marc oppsøkt?
Hver del representerer ett språk. Jo større delen er, desto flere besøkende har brukt nettstedet på det språket i løpet av de siste tretti dagene. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabell
| Språk | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| English | 2100 | 30.9% |
| Spanish | 1000 | 14.7% |
| Russian | 500 | 7.4% |
| French | 400 | 5.9% |
| Bulgarian | 300 | 4.4% |
| Dutch | 300 | 4.4% |
| Swedish | 300 | 4.4% |
| Ukrainian | 300 | 4.4% |
| German | 200 | 2.9% |
| Estonian | 200 | 2.9% |
Hvor mange konsultasjoner per dag for Franz Marc, og de neste tre ukene?
Hver søyle representerer én dag. De første søylene viser antall besøk de siste tre ukene. Søylene i den andre fargen er vårt estimat for de neste tre ukene.
Tallene i en tabell
| Dag | Besøkninger |
|---|---|
| Wed 23 Sep | 1900 |
| Thu 24 Sep | 1600 |
| Fri 25 Sep | 1700 |
| Sat 26 Sep | 2600 |
| Sun 27 Sep | 500 |
| Mon 28 Sep | 3400 |
| Tue 29 Sep | 1600 |
| Wed 30 Sep | 1400 |
| Thu 1 Oct | 1900 |
| Fri 2 Oct | 1400 |
| Sat 3 Oct | 1000 |
| Sun 4 Oct | 1100 |
| Mon 5 Oct | 2200 |
| Tue 6 Oct | 400 |
| Wed 7 Oct | 2300 |
| Thu 8 Oct | 1300 |
| Fri 9 Oct | 1100 |
| Sat 10 Oct | 1200 |
| Sun 11 Oct | 2100 |
| Mon 12 Oct | 1400 |
| Tue 13 Oct | 2500 |
| Wed 14 Oct (prognose) | 1800 |
| Thu 15 Oct (prognose) | 1600 |
| Fri 16 Oct (prognose) | 1400 |
| Sat 17 Oct (prognose) | 1600 |
| Sun 18 Oct (prognose) | 1200 |
| Mon 19 Oct (prognose) | 2300 |
| Tue 20 Oct (prognose) | 1500 |
| Wed 21 Oct (prognose) | 1700 |
| Thu 22 Oct (prognose) | 1500 |
| Fri 23 Oct (prognose) | 1300 |
| Sat 24 Oct (prognose) | 1500 |
| Sun 25 Oct (prognose) | 1200 |
| Mon 26 Oct (prognose) | 2200 |
| Tue 27 Oct (prognose) | 1400 |
| Wed 28 Oct (prognose) | 1700 |
| Thu 29 Oct (prognose) | 1400 |
| Fri 30 Oct (prognose) | 1300 |
| Sat 31 Oct (prognose) | 1400 |
| Sun 1 Nov (prognose) | 1100 |
| Mon 2 Nov (prognose) | 2100 |
| Tue 3 Nov (prognose) | 1300 |
Om leserskaren til Franz Marc
Hvilket verk av Franz Marc blir vist oftest?
- De Store Blå Hoster først, med 8700 visninger og 7% av forespørsler. 10 verk er rangert over.
Hvor stor er leserskaren til Franz Marc på WikiOO.org?
- 124900 besøk de siste tolv månedene: 15900 til kunstnerprofilen, 109000 til verkene.
Hvilke enheter bruker leserne av Franz Marc?
- De bruker enheter (76%), telefoner (21%) og nettbrett (3%); enheter utgjør 76% av oppslagene.
Hvilke språk bruker leserne til Franz Marc?
- English (31%), Spanish (15%) og Russian (7%); English utgjør 31%.
Hvilke verk av Franz Marc samsvarer med lesernes utvalg?
- Verker beskrevet som Tydelig fargepreg (Fargemetning) mottar 56% av besøkene for 42% av katalogen.