Edvard Munch Cine consultă arhivele și care sunt lucrările

1863 – 1944

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Edvard Munch de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Edvard Munch: ce indică consultările

Cea mai consultată operă a lui Edvard Munch este Strigătul, cu 134.500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 28% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de Madonna și Melancolie. Pagina artistului a fost deschisă de 97.500 ori, iar paginile lucrărilor de 456.000 ori, în total 553.500 vizite. Între Aug 2026 și Sep 2026, numărul de vizualizări a crescut cu 2%. Iul 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 283.800. Limbi de consultare: Engleză (39%), Koreană (17%) și Rusă (12%). Principalele țări de consultare sunt Statele Unite ale Americii (15%), Coreea de Sud (12%) și Germania (8%). Cititorii consultă înregistrările pe dispozitive de navigare (57%), telefoane mobile (39%) și tablete (4%). Cititorii selectează Umbră difuză (Luminanță) în 65% din vizite, unde acesta reprezintă 30% din catalog.

Edvard Munch: cele 10 lucrări consultate cel mai des

Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Edvard Munch și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.

  1. Strigătul 1 Strigătul, 1893 134.500 vizualizări · 27,7%
  2. Madonna 2 Madonna, 1894 39.200 vizualizări · 8,1%
  3. Melancolie 3 Melancolie, 1894 32.900 vizualizări · 6,8%
  4. Aproape de patul morții (febră) 4 Aproape de patul morții (febră), 1915 9.600 vizualizări · 2,0%
  5. The Child and Death 5 The Child and Death, 1899 8.700 vizualizări · 1,8%
  6. Kiss 6 Kiss, 1897 6.100 vizualizări · 1,3%
  7. Ashes 7 Ashes, 1894 5.400 vizualizări · 1,1%
  8. Fete pe faleze 8 Fete pe faleze, 1904 4.700 vizualizări · 1,0%
  9. Ziua După 9 Ziua După, 1895 4.600 vizualizări · 0,9%
  10. Crăciun în Bordel 10 Crăciun în Bordel, 1905 4.300 vizualizări · 0,9%

Când a fost consultat dosarul lui Edvard Munch?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Cifrele într-un tabel
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20263009.100
Iul 202629.600254.200
Aug 202629.50099.400
Sep 202638.10093.300

Când sunt consultate operele lui Edvard Munch?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai consultate opere ale lui Edvard Munch, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Cifrele într-un tabel
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Strigătul0000000040053.20045.20029.200
Melancolie0000000009.30010.10011.000
Madonna0000000040010.70012.80013.000
Crăciun în Bordel000000001002.2008001.000
Dansul Vieții000000001001.1001.0001.300
Madonna000000002002.000500600
Ashes0000000002.7001.1001.300
Ziua După0000000002.5008001.000
Fata pe pod0000000007001000
Aproape de patul morții (fe…0000000003.4002.2003.200

Care este distribuția vizualizărilor pentru Edvard Munch pe dispozitive?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Cifrele într-un tabel
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare318.00057,5%
telefoane mobile213.40038,6%
tablete22.1004,0%

În ce limbi este consultat Edvard Munch?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Cifrele într-un tabel
LimbăViziteDistribuie
Engleză13.10038,6%
Koreană5.60016,5%
Rusă4.10012,1%
Spaniolă2.0005,9%
Portugheză1.6004,7%
Franceză9002,7%
Germană7002,1%
Suedeză7002,1%
Bulgară5001,5%
Italiană5001,5%

Câte consultări pe zi are Edvard Munch, și în următoarele trei săptămâni?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Cifrele într-un tabel
ZiuaVizite
Lun 21 Sep6.400
Mar 22 Sep4.500
Mie 23 Sep5.500
Joi 24 Sep5.400
Vin 25 Sep4.900
Sâm 26 Sep3.300
Dum 27 Sep5.700
Lun 28 Sep8.000
Mar 29 Sep6.300
Mie 30 Sep5.500
Joi 1 Oct4.400
Vin 2 Oct3.800
Sâm 3 Oct3.400
Dum 4 Oct4.300
Lun 5 Oct4.000
Mar 6 Oct4.200
Mie 7 Oct8.600
Joi 8 Oct6.400
Vin 9 Oct5.300
Sâm 10 Oct3.600
Dum 11 Oct8.000
Lun 12 Oct (previzualizare)6.900
Mar 13 Oct (previzualizare)5.600
Mie 14 Oct (previzualizare)7.400
Joi 15 Oct (previzualizare)6.100
Vin 16 Oct (previzualizare)5.300
Sâm 17 Oct (previzualizare)3.900
Dum 18 Oct (previzualizare)6.800
Lun 19 Oct (previzualizare)7.200
Mar 20 Oct (previzualizare)5.900
Mie 21 Oct (previzualizare)7.700
Joi 22 Oct (previzualizare)6.300
Vin 23 Oct (previzualizare)5.500
Sâm 24 Oct (previzualizare)4.000
Dum 25 Oct (previzualizare)7.000
Lun 26 Oct (previzualizare)7.400
Mar 27 Oct (previzualizare)6.000
Mie 28 Oct (previzualizare)7.900
Joi 29 Oct (previzualizare)6.500
Vin 30 Oct (previzualizare)5.600
Sâm 31 Oct (previzualizare)4.100
Dum 1 Noi (previzualizare)7.300

Despre publicul lui Edvard Munch

Care este lucrarea Edvard Munch consultată cel mai des?

Strigătul în primul loc, cu 134.500 vizualizări și 28% din consultări. 10 lucrări sunt clasate mai sus.

Cât de mare este audiența lui Edvard Munch pe WikiOO.org?

553.500 vizite în ultimele douăsprezece luni: 97.500 la pagina artistului, 456.000 la opere.

Ce dispozitive folosesc cititorii lui Edvard Munch?

Aceștia folosesc dispozitive de navigare (57%), telefoane mobile (39%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 57% din consultări.

Ce limbi folosesc cititorii lui Edvard Munch?

Engleză (39%), Koreană (17%) și Rusă (12%); Engleză acoperă 39%.

Ce opere ale lui Edvard Munch se potrivesc cu selecția cititorilor?

Lucrurile descrise ca Umbră difuză (Luminanță) primesc 65% din vizitele pentru 30% din catalog.