Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Max Ernst de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Max Ernst: statistici pe scurt
Europa După Ploi II este cea mai consultată operă a lui Max Ernst: 8.100 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 6% din total. De asemenea, consultate frecvent: Ochiul Tăcerii și Surrealism and Painting. Total vizualizări: 123.400 (41.300 pagini de artist, 82.100 lucrări). Scădere de 8% între Aug 2026 și Sep 2026. Vârf: Iul 2026 (72.700 vizualizări). Limbi: Engleză (29%), Franceză (22%) și Germană (10%). Țări: Statele Unite ale Americii (20%), Suedia (9%) și Republica Cehă (7%). Distribuția pe dispozitive: dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (28%) și tablete (5%). Preferință observată: Nuanțe pământii (Paletă de culori), 47% din vizitele pentru 28% din catalog.
Top 10 operele lui Max Ernst după numărul de consultări
Clasamentul numără vizualizările pentru WikiOO.org pe parcursul a douăsprezece luni, nu scorurile catalogului. Locul 1 reprezintă cea mai vizualizată operă a lui Max Ernst.
Care este numărul de cititori mensuali ai înregistrării Max Ernst?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează datele de bază
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.700
Iul 2026
11.800
60.900
Aug 2026
9.300
16.200
Sep 2026
20.200
3.300
Care este numărul de cititori mensual ai lucrărilor lui Max Ernst?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce categorii de lucrări ale lui Max Ernst sunt selectate de către cititori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează datele de bază
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Mistic
39,0%
49,2%
Dramatic
21,9%
21,8%
Liniște
17,1%
12,2%
Eteric
4,9%
4,9%
Serenitate
12,2%
4,0%
Romantic
0,0%
2,7%
Elegant
0,0%
2,3%
Terțoase
4,9%
0,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
57,1%
62,5%
Melancolic
6,1%
12,6%
Contemplativă
12,2%
9,2%
Tensiune și neliniște
4,1%
4,6%
Dramatic
6,1%
3,5%
Tranchil
6,1%
1,8%
Liniștit
6,1%
1,5%
Romantic
0,0%
1,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
13,4%
Umbră difuză
32,0%
37,5%
Lumină moderată
30,0%
32,5%
Echilibru luminos
20,0%
10,7%
Luminos
12,0%
5,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
36,0%
22,9%
Culori discrete
20,0%
22,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
37,3%
Culori clar saturate
16,0%
15,5%
Culoare intensă
6,0%
2,2%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
27,8%
46,9%
Nuanțe închise
30,6%
27,3%
Culori neutre
36,1%
20,2%
Culori pastelate
5,6%
4,0%
Monocrom
0,0%
0,8%
Natură
0,0%
0,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
34,0%
31,7%
Echilibrat
36,0%
45,2%
Vibrant
30,0%
23,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
16,0%
5,8%
Nuanțe blânde
12,0%
15,8%
Echilibrat
6,0%
12,5%
Contrast accentuat
10,0%
9,3%
Contrast maxim
56,0%
56,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
40,0%
36,1%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
18,0%
Armonie echilibrată
14,0%
13,0%
Unitate cromatică puternică
26,0%
24,8%
Paletă unitară
16,0%
8,1%
Cum sunt distribuite cele mai consultate opere ale lui Max Ernst pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează datele de bază
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Elefantul Celebes
0
0
0
0
0
0
0
0
300
1.000
1.200
300
Europa După Ploi II
0
0
0
0
0
0
0
0
100
3.200
1.200
200
De acest lucru nu vor ști n…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
100
0
Orașul Întreg
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
100
0
Celebes sau Elefant Celebes
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Napoleon în deșert
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
0
0
Îmbrăcarea miresei
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
100
0
Robirea miresei
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Oedipus Rex
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
0
0
Les dieux obscurs (Zeii înt…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
100
0
Max Ernst este consultat de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează datele de bază
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
81.800
66,3%
telefoane mobile
35.000
28,4%
tablete
6.600
5,3%
Care este distribuția cititorilor lui Max Ernst pe limbi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează datele de bază
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
6.500
29,1%
Franceză
4.900
22,0%
Germană
2.300
10,3%
Spaniolă
1.500
6,7%
Koreană
1.100
4,9%
Rusă
1.000
4,5%
Portugheză
800
3,6%
Slovacă
700
3,1%
Cehă
600
2,7%
Suedeză
600
2,7%
Care este numărul de cititori zilnic pentru Max Ernst, inclusiv prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează datele de bază
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
2.900
Joi 24 Sep
3.600
Vin 25 Sep
4.200
Sâm 26 Sep
3.900
Dum 27 Sep
3.100
Lun 28 Sep
6.000
Mar 29 Sep
2.400
Mie 30 Sep
2.500
Joi 1 Oct
3.600
Vin 2 Oct
3.300
Sâm 3 Oct
2.500
Dum 4 Oct
3.200
Lun 5 Oct
3.900
Mar 6 Oct
4.600
Mie 7 Oct
4.100
Joi 8 Oct
5.700
Vin 9 Oct
5.200
Sâm 10 Oct
4.000
Dum 11 Oct
3.700
Lun 12 Oct
4.600
Mar 13 Oct
4.400
Mie 14 Oct (previzualizare)
4.000
Joi 15 Oct (previzualizare)
5.400
Vin 16 Oct (previzualizare)
5.300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
4.400
Dum 18 Oct (previzualizare)
4.200
Lun 19 Oct (previzualizare)
6.100
Mar 20 Oct (previzualizare)
4.800
Mie 21 Oct (previzualizare)
4.200
Joi 22 Oct (previzualizare)
5.700
Vin 23 Oct (previzualizare)
5.600
Sâm 24 Oct (previzualizare)
4.600
Dum 25 Oct (previzualizare)
4.400
Lun 26 Oct (previzualizare)
6.400
Mar 27 Oct (previzualizare)
5.100
Mie 28 Oct (previzualizare)
4.400
Joi 29 Oct (previzualizare)
6.000
Vin 30 Oct (previzualizare)
5.900
Sâm 31 Oct (previzualizare)
4.800
Dum 1 Noi (previzualizare)
4.600
Lun 2 Noi (previzualizare)
6.700
Mar 3 Noi (previzualizare)
5.300
Max Ernst: întrebări frecvente
Care este cea mai consultată operă a lui Max Ernst?
Europa După Ploi II: 8.100 vizualizări, 6% din totalul consultărilor. Lista continuă până la locul 10.
Care este audiența lui Max Ernst?
123.400 vizite în ultimele douăsprezece luni (41.300 vizite pe pagina artistului, 82.100 vizite la opere).
Max Ernst este consultat mai mult de pe telefoane sau de pe computere?
Consultările se împart în dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (28%) și tablete (5%); dispozitive de navigare conduc cu 66%.
Ce limbi sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Max Ernst?
Engleză (29%), Franceză (22%) și Germană (10%); Engleză conduce cu 29%.
Cititorii preferă o anumită categorie de lucrări ale lui Max Ernst?
Da, Nuanțe pământii (Paletă de culori): 47% din vizitele pentru 28% din catalog.