Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Norman Macbeth de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Norman Macbeth: ce indică consultările
Cea mai consultată operă a lui Norman Macbeth este Mrs Adam Primrose, cu 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 19% din totalul consultărilor. Urmat în clasament de William Forrest (1805–1889), HRSA și A Portion of Old Greenock (James Weir's Property, 20–22 West Blackhall Street, 1845). Pagina artistului a fost deschisă de 600 ori, iar paginile lucrărilor de 2.000 ori, în total 2.600 vizite. Între Sep 2026 și Oct 2026, numărul de vizualizări a scăzut cu 100%. Iul 2026 este luna cu cele mai multe consultări: 1.800. Cititorii selectează Dramatic (Atmosferă) în 75% din vizite, unde acesta reprezintă 33% din catalog.
Norman Macbeth: cele 10 lucrări consultate cel mai des
Fiecare înregistrare prezintă o operă a lui Norman Macbeth și clasamentul acesteia în funcție de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni.
-
1
Mrs Adam Primrose, 1871
400 vizualizări · 19,0%
-
2
William Forrest (1805–1889), HRSA
400 vizualizări · 19,0%
-
3
A Portion of Old Greenock (James Weir's Property, 20–22 West Blackhall Street, 1845), 1845
300 vizualizări · 14,3%
-
4
William Ferguson of Kinmundy (1823–1904), 1885
300 vizualizări · 14,3%
-
5
William Forrest (1805–1889), ARA
200 vizualizări · 9,5%
-
6
Reverend William Lindsay Alexander (1808–1884), Theologian, 1875
100 vizualizări · 4,8%
-
7
John Walker (d.1866), Sugar Refiner, 1866
100 vizualizări · 4,8%
-
8
Reverend Andrew Thomson (1842–1901), DD, 1878
100 vizualizări · 4,8%
-
9
Patrick Fairbairn (1805–1874), DD, 1871
100 vizualizări · 4,8%
-
10
Archibald Gardener
100 vizualizări · 4,8%
Când a fost consultat dosarul lui Norman Macbeth?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 400 | 1.400 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 100 | 400 |
| Oct 2026 | 0 | 0 |
Când sunt consultate operele lui Norman Macbeth?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre operele lui Norman Macbeth?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
| Atmosferă | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Dramatic | 33,3% | 75,0% |
| Clasic | 33,3% | 25,0% |
| Terțoase | 33,3% | 0,0% |
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Contemplativă | 33,3% | 75,0% |
| Sobru | 33,3% | 25,0% |
| Tranchil | 33,3% | 0,0% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 97,0% | 85,7% |
| Umbră difuză | 0,0% | 0,0% |
| Lumină moderată | 3,0% | 14,3% |
| Echilibru luminos | 0,0% | 0,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 72,7% | 81,0% |
| Culori discrete | 21,2% | 4,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 6,1% | 14,3% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 93,9% | 85,7% |
| Echilibrat | 6,1% | 14,3% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 54,5% | 33,3% |
| Nuanțe blânde | 27,3% | 28,6% |
| Echilibrat | 9,1% | 19,1% |
| Contrast accentuat | 9,1% | 19,1% |
| Contrast maxim | 0,0% | 0,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 9,1% | 14,3% |
| Paletă de culori delicate mixate | 9,1% | 4,8% |
| Armonie echilibrată | 24,2% | 38,1% |
| Unitate cromatică puternică | 54,5% | 42,9% |
| Paletă unitară | 3,0% | 0,0% |
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Norman Macbeth, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| John Walker (d.1866), Sugar… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| William Ferguson of Kinmund… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 | 0 |
| A Somerset Farm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| William Forrest (1805–1889)… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| William Forrest (1805–1889)… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 | 0 |
| A Portion of Old Greenock (… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 | 0 |
| Patrick Fairbairn (1805–187… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Mrs Adam Primrose | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 100 | 0 | 0 |
| Sir David Brewster (1781–18… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Patrick Don Swan, Provost o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este consultat Norman Macbeth?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte consultări pe zi are Norman Macbeth, și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 0 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 0 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
Despre publicul lui Norman Macbeth
Care este lucrarea Norman Macbeth consultată cel mai des?
- Mrs Adam Primrose în primul loc, cu 400 vizualizări și 19% din consultări. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Norman Macbeth pe WikiOO.org?
- 2.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 600 la pagina artistului, 2.000 la opere.
Ce opere ale lui Norman Macbeth se potrivesc cu selecția cititorilor?
- Lucrurile descrise ca Dramatic (Atmosferă) primesc 75% din vizitele pentru 33% din catalog.