Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Olga Rozanova de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Olga Rozanova: rezumat audiență
În ultimele douăsprezece luni, cea mai consultată operă a lui Olga Rozanova din baza de date WikiOO.org a fost Non-Objective Composition (Suprematism): 300 vizualizări, reprezentând 12% din totalul consultărilor pentru artist. Urmează Flight of an Aeroplane și Blue on Tin. Pagina lui Olga Rozanova a fost consultată de 3.900 ori: 1.500 de ori pe profilul artistului și 2.400 de ori pe paginile lucrărilor individuale. Luna cu cel mai mare număr de vizualizări a fost Iul 2026, cu 3.000 vizite. Consultarea se realizează pe dispozitive de navigare (69%), telefoane mobile (28%) și tablete (3%). Cititorii consultă Culori clar saturate (Saturație culoare) mai mult decât sugerează ponderea sa în catalog: 38% din vizite față de 21% din lucrări.
Cele 10 cele mai consultate opere ale lui Olga Rozanova
Lucrările lui Olga Rozanova clasificate după numărul de vizualizări pe WikiOO.org în ultimele douăsprezece luni, cele mai vizualizate fiind pe prima poziție.
-
1
Non-Objective Composition (Suprematism), 1916
300 vizualizări · 12,5%
-
2
Flight of an Aeroplane, 1916
200 vizualizări · 8,3%
-
3
Blue on Tin
200 vizualizări · 8,3%
-
4
Non-Objective Composition (Suprematism)
200 vizualizări · 8,3%
-
5
Non-objective Composition, 1916
100 vizualizări · 4,2%
-
6
Four aces (Simultaneous Composition), 1916
100 vizualizări · 4,2%
-
7
Color Painting (Non-Objective Composition), 1917
100 vizualizări · 4,2%
-
8
The factory and the bridge, 1913
100 vizualizări · 4,2%
-
9
Lady in pink (Artist's sister Anna Rozanova), 1911
100 vizualizări · 4,2%
-
10
Still Life, 1913
100 vizualizări · 4,2%
De câte ori este consultat profilul lui Olga Rozanova în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 200 |
| Iul 2026 | 1.000 | 2.000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 400 | 200 |
Cât de des sunt consultate operele lui Olga Rozanova?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări ale lui Olga Rozanova consultă cititorii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 4,8% | 12,5% |
| Umbră difuză | 23,8% | 16,7% |
| Lumină moderată | 47,6% | 45,8% |
| Echilibru luminos | 21,4% | 20,8% |
| Luminos | 2,4% | 4,2% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 9,5% | 16,7% |
| Culori discrete | 35,7% | 20,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 28,6% | 20,8% |
| Culori clar saturate | 21,4% | 37,5% |
| Culoare intensă | 4,8% | 4,2% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 42,9% | 55,0% |
| Nuanțe închise | 21,4% | 25,0% |
| Culori neutre | 25,0% | 10,0% |
| Culori pastelate | 3,6% | 5,0% |
| Călduroase | 3,6% | 5,0% |
| Culori metalice | 3,6% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 11,9% | 20,8% |
| Echilibrat | 64,3% | 50,0% |
| Vibrant | 23,8% | 29,2% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 4,8% | 4,2% |
| Echilibrat | 0,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 23,8% | 25,0% |
| Contrast maxim | 71,4% | 70,8% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 47,6% | 29,2% |
| Paletă de culori delicate mixate | 28,6% | 37,5% |
| Armonie echilibrată | 7,1% | 8,3% |
| Unitate cromatică puternică | 9,5% | 16,7% |
| Paletă unitară | 7,1% | 8,3% |
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Olga Rozanova, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flight of an Aeroplane | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Non-objective Composition | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Blue on Tin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| Still Life with Peatcher an… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Universal war | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jack of Clubs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Non-Objective Composition (… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The factory and the bridge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Disjunction of forms | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| King of clubs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive sunt utilizate pentru a consulta profilul lui Olga Rozanova?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 2.700 | 69,2% |
| telefoane mobile | 1.100 | 28,2% |
| tablete | 100 | 2,6% |
În ce limbi este consultat Olga Rozanova?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 700 | 70,0% |
| Spaniolă | 300 | 30,0% |
Câte vizualizări are Olga Rozanova pe zi și care este nivelul estimat?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mar 22 Sep | 100 |
| Mie 23 Sep | 100 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 100 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 100 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 300 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 1.100 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 200 |
| Dum 11 Oct | 100 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 100 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 400 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 200 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 1.200 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 100 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 500 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 200 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 1.400 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 100 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 600 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 200 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 100 |
Întrebări privind audiența lui Olga Rozanova
Care sunt cele mai consultate opere ale lui Olga Rozanova?
- Non-Objective Composition (Suprematism), cu 300 vizualizări (12% din totalul consultărilor pentru Olga Rozanova). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
De câte ori este consultat Olga Rozanova pe WikiOO.org?
- 3.900 de ori în ultimele douăsprezece luni: 1.500 pe pagina artistului și 2.400 pe paginile lucrărilor.
Pe ce dispozitive este consultat Olga Rozanova?
- Olga Rozanova este vizualizat de pe dispozitive de navigare (69%), telefoane mobile (28%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 69% din vizualizări.
Ce fel de lucrări ale lui Olga Rozanova preferă cititorii?
- Culori clar saturate (Saturație culoare): 38% din vizite, față de 21% din catalog.