Samuel Eells

- 124.0 x 98.0 cm
Giclée tisk / Umetniški tisk
Giclée ali platnati odtis muzejske kakovosti z hitro proizvodnjo in prilagodljivimi možnostmi končne obdelave. ( Kupite ročno slikano delo
Preklop na digitalno sliko)
P118B €10
P118H €10
P118W €10
P438Z €10
P508JH €12
P508YH €12
P805H €10
P805Z €10
P919BZ €10
P919G €10
P919XJ €10
P959ZH €10
P968JZ €12
W106C €8
W218G €10
W218JH €8
W218Y €10
W307PJ €10
W316G €10
W316PJ €8
W316Y €10
W398PJ €8
W4111J €10
W500HY €15
W500JH €15
W692G €12
W849H €8
W940BG €15
W953PJ €8
Izberite eno od naših vnaprej določenih velikosti, ki ustrezajo prvotnim proporcijam umetničkega dela.
Vnesite širino in višino, ki jih potrebujete za svoj okvir ali steno. Tiskanje se lahko le odreže, vendar ga ni mogoče narediti večjega od slike, zato format z drugačno obliko pomeni izgubo dela slike. Pred tiskanjem vam pošljemo digitalni predogled za potrditev. Slika, prikazana na tej strani, ne prikazuje dejanskega izrezka — le predogled to omogoča.
Globalna dostava () v 2 tednih namesto standardnih 4/5 tednov. (18 november)
Brezplačna ekspresna dostava po vsem svetu
Visokokakovostno laneno platno
Popolno zavarovanje pošiljke
Garancija povračila carine in uvoznih davkov
Garancija popolnega barvnega ujemanja
100-dnevna politika vračil (le v primeru okvar)
Garancija 100% povračila denarja
Popust pri večjem naročilu
Samuel Eells
Giclée tisk / Umetniški tisk
Velikost reprodukcije
-
Skupna cena
€ 55
Winslow Homer: Mojster svetlobe in pripovedovanja
Winslow Homer, eden najbolj slavnih ameriških umetnikov, je znan po svojih očarljivih in razmišljajočih delih. Med njegovimi izstopajočimi stvaritvami je slika Samuel Eells, vrhunsko delo, ki prikazuje Homerjevo spretnost pri zajemanju bistva njegovih motivov. Ta portret, dokončan leta 1800, utemeljuje Homerjevo sposobnost združevanja realizma s pripovedovalno močjo – kar je ena izmed ključnih značilnosti njegove umetniške vizije.Slika: Podrobna analiza
Samuel Eells meri 124 x 98 cm in je izveden z oljami na platnu. Homerova mojstrovska uporaba svetlobe in sence ustvarja oprijemljiv občutek volumna in teksture, kar gledalčevo oko usmeri neposredno k osrednji postaci – moškemu v uradni obleki, s belega ovratnika in črno kravato. Njegov strog izraz obraza sceni dodaja pridih skrivnostnosti, saj namiguje na nesprejete misli in čustva. V ozadje sta subtilno vključeni še dve drugi postaci: ena na levi strani platna in druga, postavljena dlje v ozadju na desni strani. V spodnjem levem kotu počiva knjiga, ki kompoziciji dodaja globino in nakazuje na intelektualno razmišljanje.Umetniški pomen
Homerovo del pogosto odraža njegovo globoko razumevanje človeške psihologije in družbenega komentarja. V delu Samuel Eells Homer spretno uporablja dramično rdečo zaveso kot ozadje – to je zavestna izbira, ki poveča pomembnost subjekta in v portret vnaša element teatralnosti. Zavesa ne služi le kot vizualna dekoracija, temve v simbol avtoritete, zasebnosti in morda celo obsojanja. Homerjeva natančna pozornost do podrobnosti – od gnil v tkanine do subtilnih nianc obraznega izraza – dokazuje njegovo neomajno predanost prikazovanju realnosti z nepopustljivo poštenostjo.Winslow Homer: Kratek pregled
Winslow Homer (1836–1910) je bil ameriški umetnik, znan po svojih pejzažih, morskem slikarstvu in portretih. Prvotno je doslavil slav, kot komercialni ilustrator, pri čemer je izpiloval svoje opazovalne veščine in razvijal ločen slog, ki ga odlikajo drzne poteze črte in ekspresivne barvne palete. Homer se je hitro prehodil v slikarstvo in ustvaril ikonična dela, ki so zajela duh ameriške romantične dobe in utrdila njegovo mesto v zgodovini umetnosti. Med druge izstopajoče slike pripadajo The Morning Bell, The Proud Mother in Feeding the Bird – vsa lahko ogledate na https://WikiOO.org.Značajnost za ljubitelje umetnosti
Za navdušence nad umetnostjo je Samuel Eells del, ki ga je treba videti. Ta slika je vrhunski primer Homerjeve portretne veščine in njegove sposobnosti prenosa kompleksnih čustev skozi subtilne geste in obrazne izraze. Poleg tega slika nudi dragocen vpogled v družbene običaje Amerike zgodnjih 19. stoletja – obdobja, ki so ga zaznačevali formalnost, vzdržljivost in neomajna vera v moralno vrlino. Razmislite o naročilu visokokakovostne reprodukcije oljne slike iz https://WikiOO.org, da bo Homerjeva umetniška vizija postala del vašega doma.- The Museum Andover Guildhall (Andover, Združene države): Skriti dragulj za ljubitelje umetnosti
- Winslow Homer: Samuel Eells
- John Roberts (1768–1803)
Vprašanja in odgovori
Iz katere države izvira del Ameriški realizem z naslovom "Samuel Eells"?
Del v slogu Ameriški realizem, "Samuel Eells", je ustvaril umetnik, rojen v državi Združene države Amerike.
Na kakšen način je zasnovana barvna kompozicija dela "Samuel Eells" avtorja Winslow Homer?
V "Samuel Eells" se Ravnovesje kontrast združuje s Močna barvna enotnost harmonijo.
Kako lahko kupim tiskano kopijo dela "Samuel Eells" avtorja Winslow Homer?
"Samuel Eells" je na voljo kot umetniška grafika na bombažnem platnu ali arhivskem papirju za platno. Naročila lahko oddate na strani Kakovostna umetniška tiskanina v izbrani velikosti.
Sorodna umetniška dela
Biografija umetnika
Življenje in korenine Winslowa Homerja
Winslow Homer se je rodil 24. februarja 1836 v Bostonu v Massachusettsu. Bil je drugi od treh sinov, ki so se rodili Charlesu Savageju Homerju in Henrietti Marii Benson. Njegov oče, trgovec, je pozneje zapustil družino, da bi v Kaliforniji poiskal srečo med zlatom, kar je v domačem okolju pustilo mesto, ki ga je oblikovala prisotnost njegove matere, Henriette Marie Benson Homer. Ta žena, nadarjena amaterka, ki je ustvarjala akvarele, je bila njegova prva učiteljica; mama mu je podarila poseben pogled na svet, ki ga je razumeval skozi nežno in čuvsko uporabo barv.
Otrok je odrasel v gospodinjstvu, kjer je tiha umetnost bila neposredna in prisotna. Medtem ko je oče raziskoval oddaljene priložnosti, je v njem ostal močan vpliv materinih akvarelov. Ta zgodnja izpostavljenost mediju je postavila temelj njegove kasnejše umetnosti. Njegovo otroštvo v podeželskem Cambridgeu v Massachusettsu je nudilo kuliso stabilnega in opazovalnega življenja, preden se je odločil za bolj hiter in dinamičen tempo komercialnega dela.
Mladost, družina in izobraževanje
Odraščanje v podeških delih Cambridgea v Massachusettsu je njegovim zgodnjim letom nudilo mirno in umirjeno kuliso. Skiciranje je začel že pri enajstih letih, ko je skozi preprosto dejanje risanja odkrival svoj umetniški pot. Njegova mama, akvarelistka, ki je ustvarjala študije rastlin in cvetja, je bila njegova prva učiteljica. Njegova zveza z njo je bila tesna, mama pa mu je prenosila tako svoj umetniški talent kot tudi določeno naravo temperamenta. Njegov oče, trgovec, je bil nemiren človek, ki je družino na koncu zapustil v iskanju sreče med zlatom v Kaliforniji in kasneje v Evropi.
Pri devetnajstih je začel dvomletno delovno izobčevanje pri J. H. Buffordu, komercajlistu za litografijo v Bostonu. Bila je to izkušnja ponavljajočega se, skoraj mekaničnega dela. Dneve je preživel pri oblikovanju ovitkov za glasbeno partiture, naloga, ki je zahtevala specifično vrsto discipline in mirno roko. Ta obdobje komercialnega dela je pomagalo razviti jasnost in podrobnost, ki bosta kasneje opredilili njegovo vizijo. Sčasaj se je usmeril v formalno študiranje in se do leta 1863 obhajal v Narodni akademiji oblikovanja (National Academy of Design). V tem obdobju je pretrpel tudi kratek čas, ko je študiral pri Fredericju Rondelu.
Samostojni ilustrator in vojni dopisnik
Do leta 1857 se je pot Winslow Homerja že začelo odklonjavati od ustaljenih poti, ko se je po odločitvi o zavrnitvi službe pri reviji Harper's Weekly odločil za neodvisno, samostojno kariero. V Bostonu je odprl lastni studio in skoraj dvajset let delal kot ilustrator. Njegove risbe so se pojavljale v številnih publikacijah, vključno z revijo Ballou's Pictorial. Leta 1859 se je preselil v New York, kar ga je postavilo neposredno v središče mednaržne in domače publishing dejavnosti, kjer je njegova umetnost dobila nov, širši odmev.
Nasledil je izbruh ameriške civilne vojne, ki je temeljito spremenila naravo njegovih opazovanj. Med letoma 1861 in 1865 je bila revija Harper's zanj poslala na same fronte. Kot "posebni umetnik" je bil zadolžen za kronoško beleženje življenja vojsk Unije v Virginiji. Svoj čas je preživljal z skiciranjem realnosti taboriščnega življenja in dramatičnih con boj
Njegove skice niso bile le navadne risbe; so bile globoki zapisi gibanja, videnj in tistih tihih, pogosto težkih in melankoličnih trenutkov, ki so jih preživeli vojaki v primežcu konflikta.
- Sharpshooter on Picket Duty (1862)
- Home, Sweet Home (1863)
- Prisoners from the Front (1866)
Umetniški razvoj v New Yorku in Evropi
Leta 1859 se je Winslow Homer preselil v New York, kjer je odpril studio v zgradji Tenth Street Studio Building. Ta selitev je predstavljala ključni prelom v njegovem življenju, saj je prehodil od prostodovodne ilustracije k bolj usmerjenemu in strastnemu posvečanju slikarstvu. Do leta 1863 je študiral na Nacionalni akademiji oblikovanja (National Academy of Design), kjer je pridobival znanje pod mentorstvom Frédérica Rondela. V teh letih se je njegova umetnost začela oddaljevati od preprostih obrisov komercialnih gravir, usmerila pa se v težo in globino oljne barve. Njegova dela iz tega obdobja so pogosto odražala resničnost tistega časa, vključno z neposrednim vplivom vojne na domovijo.
Čas, ki je sledil, je prinašal potovanja skozi državo New York, Virginijo in Massachusetts. Leta 1867 je preživel leto v Franciji in obiskal Evropo, kar se je časovno podudarjalo z njegovim naraščajočim zanimanjem za pokrajine. Do leta 1870 se je fokus njegove umetnosti premaknil k prikazovanju prizorov otroštva in mladosti ženskih likov, kar je v njegovih delih odražalo določeno nostalgijo za preprostsimi časi. Razvijal je slog, ki je bil objektiven in zvest zapažanjem, hkrati pa se je izogibal preveč poliranim in izklenjenim konvencijam, ki so bile takrat običajne v akademskih krogih.
Leta 1881 se je Winslow Homer odločil za dvomestni bivanje v Angliji, kjer je živel v Cullercoatsu blizu Newcastlea. To obdobje življenja ob obali je močno vplivalo na način, na katerem je v poznejših letih obdeloval motiv morja. Njegova umetnost se je transformirala; ni bil več le ilustrator družabnih scen, temveč se je preoblikoval v slikarjo samih elementov narave.
Letja v Mainu in tropska potovanja
Leta 1884 se je Winslow Homer preselil v Prout's Neck v Mainu. Tam je ostal naslednja tri desetja, kjer je živel in slikal v studiu, ki so ga po potrebah razširili in prilagodili njegovemu umetniškemu delu. Zgradba je stala na obali, kjer je Atlantika bila nenehna in neizprograjena prisotnost. Večino svojega časa je preživel tam, pogosto slikajoč z balkona, ki je gledal neposredno na morje, še celo v težkih zimskih mesecih.
Tista hroščena, nepopolna zima v Mainu so ga spodbudila k raziskovanju novih obzorij. Med letoma 1884 in 1905 je opravil več potovanj od obale Maina vse do tropskih predelov. Obiskal je Bahame, Florido, Kubo in Bermude. Te izletov ga je vodili v Karibsko morje in v gorate predelje Adirondackov, skozi Kanadu in še dalje. V teh toplejših krajih je uporabil akvarel, da bi z nežnostjo zajel svetlobo in raznolike teksture tamozne narave.
- Natural Bridge, Bahame (1898)
- Ženska, ki stoji ob graji, Bahame (1885)
- Spanish Moss at Tampa (1886)
Tehnika, slog in umetniško mojstvo
Njegovo zgodnje delo v komercialnih graviranjih je temeljilo na čistih obrisih in preproščenih oblikah. Za definiranje motivov je uporabljal dramatičen kontrast svetlobe in teme, ta grafična jasnost pa se je prenesla tudi v njegove poznejše slike. V njegovih glavnih studijskih delih z oljami barva nosi občutek težave in gostote. Pogosto je uporabljal tehniko chiaroscuro, kjer je s prepletenostjo svetlobe in senčevanja oblikoval oblike ter gradil vzdušje na platnu.
Tako plodoviti je bil tudi v akvarelu. Njegov pristop k tem medijem je bil tekoč in neposreden. Ko je slikal Karib, je izkoristil izvorno transparentnost akvarela, da bi ponositeljsko zajel kristalno čistočo Bahamov. Ta sposobnost obhajanja tako težke, gustite oljne barve kot nežnih akvarelnih prelivov mu je omogočila, da je z izjemno natančnostjo zajel različne vidike naravnega sveta.
Ključna dela in mojstrovine
Njegovo zgodnje delo razkriva globoko osredotočenost na drobne detajle domačega življenja. V delu Lady Wearing Spectacles, naslikanem okoli leta 1840, je motiv, ki sedi na stoli, medtem ko njeni očala zajamejo svetlobni odmev. To obdobje njegove umetnosti odraža tiho, občutljivo opazovanje ljudi v njegovem neposrednem okolju. Kako so leta odhajala in se Winslow Homer približeval fronti ameriške civilske vojne, se je tudi tema njegovih del spreminjala. Leti 1862 je ustvaril Sharpshooter on Picket Duty in leta 1863 Home, Sweet Home — dela, ki so skozi njegove skice in slike zajela neposredno resničnost konflikta.
V poznejših letih je morje postalo njegova stalna prisotnost. Delo Breezing Up, naslikano okoli leta 1876, zajema gib čolna, ki hiti v ugoden veter. Do leta 1885 se je njegova pozornost preusmerila v trud ribiča v delu The Fog Warning, Halibut Fishing. Pogosto se je zvrnil k surovi obali Maine, kjer so težava barv in tekstura platna odražali težko, solijo in neustavljivo vzdušje Atlantika. Leta 1896 je delo The Lookout - "All's Well" predstavljalo pogled z roba kopna, usmerjen proti neskončnemu obzorju.
Svoje zadnje leta je preživel pri opazovanju tidežev in moči elementov. The Gulf Stream, ustvarjeno leta 1906, prikazuje človeka, ki se sooča z neskončnim prostorom oceana. Njegovo zadnje dokončano del, Driftwood, je bilo naslikano leta 1909. Te pozne slike nosijo v sebi občutek fizičnega sveta — prskanje vode, grobost peska in neustavljivo moč corrente.
- Lady Wearing Spectacles, okoli 1840
- Sharpshooter on Picket Duty, 1862
- Home, Sweet Home, 1863
- Breezing Up, okoli 1876
- The Fog Warning, Halibut Fishing, 1885
- The Lookout - "All's Well", 1896
Pozne leta in smrt
Atelje v Prout's Neck je postal središče njegovega sveta. Od leta 1884 pa vse do konca je Winslow Homer živel in slikal znotraj teh zidov, v prostoru, ki so ga razširili in prilagodili njegovim potrebam. Svoje zadnje desetletja je preživel tam, kjer je skozi letne čase razvijal svoj umetniški ritmus in našel harmonijo v svetlobi obalnega okolja. Ta dvojnadstropna stavba, velika približno 200 kvadratnih metrov, je v svoji tihi in neomovljivi prisotnosti objemala njegovo življenje in celotno umetniško dediščino.
V letu 1910 je Winslow Homer umrl v Maine. Njegov zadnji trenutek je nastopil v studiu 30. septembra 1910. Bil je človek, ki je svoje življenje posvetil opazovanju gibanja morja in težine zraka, in v tem prostoru je ostal vse do konca. Njegovi ostanki so bili pokopani na pokopališču Mount Auburn, na lokaciji Lot 563 ob Lily Path.
Dediščina in zgodovinski pomen
Winslow Homer ostaja osrednja figura v razvoju ameriškega realizma. Njegovo del predstavlja okno v ameriško izkušnjo 19. stoletja, ki zajema narod v središču hitrih sprememb. Ni iškal prefinjenih, akademskih slogov Evrope, temveč se je osredotočil na iskrene, pogosto težke realnosti svoje lastne domovine. Ta predanost opazovanju stvari tistih, čeprav od posledic ameriške civilske vojne do spreminjajočih se obalnih pokrajin, mu zagotavlja mesto med najpomembnejšimi umetniki v ameriški tradiciji.
Njegova sposobnost dokumentiranja napetosti med človeškim življenjem in naravnim svetom še vedno vpliva na način, kako sodobni umetniki obravnavajo svoje teme. Od idiličnih prizorov mladosti se je odmaknil, da bi se soočil z elementarnimi silami morja in tiho odpornostjo ljudi, ki se soočajo z težavami. Ta prehod iz pastoralnih pogledov v bolj neposreden, opazovalni slog je pomagal določiti edinstveno ameriško način gledanja na svet. Njegove slike ne ponujajo romantičiziranih različic zgodovine; ponujajo njen dejanski zapis.
- The Gulf Stream (1906)
- Breezing Up (1876)
- The Fog Warning (1885)
- Undertow (1886)
- Driftwood (1909)
Kje si danes lahko ogledate njegova dela
Slediti fizični prisotnosti njegovih del zahteva obisk več ključnih institucij po celih Združenih državah. Metropolitan Museum of Art v New Yorku hrani 26 njegovih platn, medtem ko v bližini, v New Yorku, Brooklyn Museum ohranja zbirko 17 del. Za tiste, ki iščejo umetnost v mestu glavne, National Gallery of Art v Washingtonu ponuja 23 naslovnic, ki so zapovedane v obliki slika in risk.
Na severoestoku, v Bostonu, Museum of Fine Arts v svoji zbirki čuva 16 del. Še further na jug, v Williamsburgu, Sterling and Francine Clark Art Institute hrani 12 izbrnih platn. Te zbirke omogočajo globok vpogled v razvoj njegove umetniške roke, od prvotnih skic iz obdobja Civilne vojne do težkih, oprijemljivih tekstur, ki značijo njegovo pozno obdobje ustvarjanja.
- The Fog Warning, Halibut Fishing (1885)
- The Gulf Stream (1906)
- Driftwood (1909)
- Breezing Up (A Fair Wind) (1876)
- Old Settlers (1892)
Winslow Homer
1836 - 1910 , Združene države Amerike
Hitri podatki
- Artistic Movement Or Style: Ameriški realizem
- Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Ameriški realizem']
- Artists Who Influenced This Artist:
- Courbet
- Millet
- Date Of Birth: 1836
- Date Of Death: 1910
- Full Name: Winslow Homer
- Nationality: Ameriški
- Notable Artworks:
- Breezing Up (A Fair Wind)
- The Gulf Stream
- Innocence
- Man of Science
- The Fog Warning
- Place Of Birth: Boston, Združene države Amerike

Možnost stekla je na voljo le za velikosti pod 110 cm
