Đovani Antonio Burini

1656 - 1727

Osnovne informacije

  • Copyright status: Public domain
  • Top 3 works:
    • Orpheus and Eurydike
    • The Adoration of the Magi
    • Birth of Jesus
  • Died: 1727
  • Born: 1656, Bolonja, Italija
  • Art period: Rani modernizam
  • Typical colors: orahovo braon
  • Lifespan: 71 years

Život i umetnost Đovani Antonija Burinija

Đovani Antonio Burini bio je bolonjski slikar kasnog baroka ili rokokoskog stila. Nakon podmasterstva kod Domenica Marije Kanutija, studirao je pod vodstvom Lorenza Pasinjelija, zajedno sa svojim kolegama učenicima Đovani Đosefom dal Soleom. Delio je studio i postao bliski saradnik sa Đuzepe Mariom Krešpijem. Uz podršku svog pokrovitelja, Đulija Cezare Venentija, Burini je oko 1672. godine putovao u Veneciju, gde je proučavao dela Tičijana i Paolo Veroneze.

Njegova rana karijera bila je obeležena radom kao dekorator freski, često sarađujući sa specijalistom za kvardraturu, Markantonijom Kiarinijem. Među značajna rana dela spadaju dekoracije plafona u šest soba u Vili Albergati u Zola Predozi, koje prikazuju mitološke scene kao što je Pad divova. Njegova kasnija dela obuhvataju Mučeništvo svetice Katarine u Bolonji. Burini je bio osnivač Akademije Clementina u Bolonji i služio je kao njen sedmi direktor.

Značajna dela i teme

Burinijev slikarski stil tokom kasnih 1680-ih i ranih 1690-ih odlikovan je spontanom izvedbom i snažnim venecijanskim uticajem. Njegov repertoar obuhvatao je raznovrsne teme:

Njegova tehnička veština protezala se i na pejzažne postavke, kao što je Pejzaž sa Svetim Jeronimom, kao i na živopisne uljane skice glava u grupama koje podsećaju na žanrovske scene.

Pitanja i odgovori

U kom istorijskom periodu je stvarao/la Đovani Antonio Burini?

Đovani Antonio Burini je radila u periodu Rani modernizam. Ovaj period smešta umetnikov rad u istorijski kontekst.

Gde se mogu pronaći dela umetnika Đovani Antonio Burini grupisanja po tehnici?

Stranica Svi mediji grupiše dela umetnika Đovani Antonio Burini prema tehnici.

Gde je i kada je rođen/a Đovani Antonio Burini?

Đovani Antonio Burini je rođen/a u gradu Bolonja godine 1656.

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
U kom gradu je rođen Đovani Antonio Burini?
Pitanje 2:
Čiji je Burrini bio osnivač u 1709. godini?
Pitanje 3:
Ko je bio Burrinijev kolega student i saradnik u njegovoj ranoj karijeri?
Pitanje 4:
Čije je slike proučavao Burrini tokom svog boravka u Veneciji oko 1672. godine?
Pitanje 5:
Ko je bio jedan od Burrinijevih učenika?