Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för David Bates på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
David Bates: statistik i korthet
Bridge At Loch Long är det mest visade verket av David Bates: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 25% av det totala antalet. Också ofta besökta: The Conservatory och Weeping Woman I. Totalt antal visningar: 1 700 (900 konstnärssidor, 800 verk). Toppnotering: Jul 2026 (1 300 besök). Observerad preferens: Neutrala toner (Färgpalett), 75% av besöken för 33% av katalogen.
Topp 6 verk av David Bates baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av David Bates som har flest sökningar.
Hur många läsare har David Batess post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 700 |
| Aug 2026 | 200 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av David Bates?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av David Bates väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Fridfull | 33,3% | 60,0% |
| Dyster och högtidlig | 33,3% | 40,0% |
| Lugn | 33,3% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 12,5% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 18,8% | 25,0% |
| Mjuk luminans | 28,1% | 8,3% |
| Ljusstyrka | 18,8% | 33,3% |
| Ljusstark | 21,9% | 33,3% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 37,5% | 50,0% |
| Dämpad färgsättning | 28,1% | 0,0% |
| Måttlig mjukhet | 21,9% | 50,0% |
| Tydlig färgmättnad | 12,5% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 33,3% | 75,0% |
| Jordnära | 40,7% | 0,0% |
| Pastellfärger | 7,4% | 25,0% |
| Mörka toner | 11,1% | 0,0% |
| Monokromt | 7,4% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 40,6% | 33,3% |
| Balanserad | 40,6% | 66,7% |
| Livfulla färger | 18,8% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 9,4% | 16,7% |
| Mild | 3,1% | 0,0% |
| Balanserad | 9,4% | 16,7% |
| Stark kontrast | 12,5% | 25,0% |
| Kontrastnivå | 65,6% | 41,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 9,4% | 8,3% |
| Mjukt blandad palett | 3,1% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 15,6% | 25,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 28,1% | 25,0% |
| Enhetlig palett | 43,8% | 41,7% |
Hur är de mest visade verken av David Bates fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Study for Deluge III | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Conservatory | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| 97th Street Pier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Study for Flood Water | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sheep washing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In the mangel field | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Weeping Woman I | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Study for Saints (Right Pan… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mother and Child | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Mill, North Wales | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av läsare för David Bates ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Vad är den dagliga läsarantalet för David Bates, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 200 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 200 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 200 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 200 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 200 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 200 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 100 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 300 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 300 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 100 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
David Bates: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av David Bates?
- Bridge At Loch Long: 300 besök, 25% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 6.
Vad är läsarsiffran för David Bates?
- 1 700 besök under tolv månader (900 artistprofiler, 800 verk).
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av David Bates?
- Ja, Neutrala toner (Färgpalett): 75% av besöken för 33% av katalogen.