Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för James Durden på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
James Durden: statistik i korthet
Summer in Cumberland är det mest visade verket av James Durden: 2 600 besök under tolv månader, vilket motsvarar 87% av det totala antalet. Också ofta besökta: Betty and Chow och The German Submarine Attack – Coke Ovens on Fire at Harrington. Totalt antal visningar: 3 800 (1 900 konstnärssidor, 1 900 verk). En ökning med 650% mellan Sep 2026 och Okt 2026. Toppnotering: Jul 2026 (1 800 besök). Enhetsfördelning: mobiltelefoner (53%), datorer (39%) och surfplattor (8%). Observerad preferens: Måttlig mjukhet (Färgmättnad), 87% av besöken för 12% av katalogen.
Topp 4 verk av James Durden baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av James Durden som har flest sökningar.
Hur många läsare har James Durdens post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 1 200 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
| Okt 2026 | 1 000 | 500 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av James Durden?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av James Durden väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 25,0% | 3,3% |
| Mjuk skugga | 25,0% | 3,3% |
| Mjuk luminans | 25,0% | 86,7% |
| Ljusstyrka | 25,0% | 6,7% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 75,0% | 6,7% |
| Dämpad färgsättning | 12,5% | 6,7% |
| Måttlig mjukhet | 12,5% | 86,7% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 62,5% | 6,7% |
| Balanserad | 37,5% | 93,3% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 50,0% | 13,3% |
| Balanserad | 25,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 25,0% | 86,7% |
| Kontrastnivå | 0,0% | 0,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,5% | 3,3% |
| Mjukt blandad palett | 25,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 12,5% | 6,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 50,0% | 90,0% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Hur är de mest visade verken av James Durden fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Summer in Cumberland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 | 200 | 0 | 500 |
| The German Submarine Attack… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Fantasy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| June Morning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mixed Bunch, Flowers in Vase | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Betty and Chow | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A Country Auction | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Söks James Durden via telefon eller via dator?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| mobiltelefoner | 2 000 | 52,6% |
| datorer | 1 500 | 39,5% |
| surfplattor | 300 | 7,9% |
Hur ser fördelningen av läsare för James Durden ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa underliggande data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 1 100 | 91,7% |
| Tyska | 100 | 8,3% |
Vad är den dagliga läsarantalet för James Durden, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 100 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 700 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 200 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 300 |
| ons 4 Nov | 200 |
| tors 5 Nov | 100 |
| fre 6 Nov (prognos) | 400 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 100 |
| tis 10 Nov (prognos) | 200 |
| ons 11 Nov (prognos) | 200 |
| tors 12 Nov (prognos) | 100 |
| fre 13 Nov (prognos) | 500 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 100 |
| mån 16 Nov (prognos) | 100 |
| tis 17 Nov (prognos) | 200 |
| ons 18 Nov (prognos) | 200 |
| tors 19 Nov (prognos) | 100 |
| fre 20 Nov (prognos) | 500 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 100 |
| mån 23 Nov (prognos) | 200 |
| tis 24 Nov (prognos) | 200 |
| ons 25 Nov (prognos) | 200 |
| tors 26 Nov (prognos) | 200 |
James Durden: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av James Durden?
- Summer in Cumberland: 2 600 besök, 87% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 4.
Vad är läsarsiffran för James Durden?
- 3 800 besök under tolv månader (1 900 artistprofiler, 1 900 verk).
Söks James Durden oftare via telefon eller dator?
- Konsultationer fördelas på mobiltelefoner (53%), datorer (39%) och surfplattor (8%); mobiltelefoner leder med 53%.
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av James Durden?
- Ja, Måttlig mjukhet (Färgmättnad): 87% av besöken för 12% av katalogen.