Thomas Edwin Mostyn Statistik för läsarsiffror och konsultationer

1864 – 1930

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thomas Edwin Mostyn på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Thomas Edwin Mostyn: sammanfattning av läsare

Under de senaste tolv månaderna var det mest efterfrågade verket av Thomas Edwin Mostyn i WikiOO.org-databasen The Green Gown: 700 besök, vilket utgör 10% av alla sökningar på konstnären. Det följs av A Magical Morning och Evening Reverie. Sidan för Thomas Edwin Mostyn har visats 6 800 gånger: 500 på artistprofilen och 6 300 på enskilda verk. Antalet konsultationer minskade med 68% från Aug 2026 till Sep 2026. Månaden med flest besök var Jul 2026 med 4 100 besök. Konsultation sker på datorer (84%), mobiltelefoner (15%) och surfplattor (1%). Läsare konsulterar Balanserad (Färgintensitet) mer än vad dess andel i katalogen antyder: 66% av besöken mot 50% av verken.

De 10 mest efterfrågade verken av Thomas Edwin Mostyn

Verk av Thomas Edwin Mostyn rangordnade efter antal visningar på WikiOO.org under de senaste tolv månaderna, med de mest visade först.

  1. The Green Gown 1 The Green Gown 700 besök · 10,3%
  2. A Magical Morning 2 A Magical Morning 500 besök · 7,4%
  3. Evening Reverie 3 Evening Reverie 500 besök · 7,4%
  4. King Henry VII Fining the Citizens of Bristol Because Their Wives Were So Finely Dressed, 1490 4 King Henry VII Fining the Citizens of Bristol Because Their Wives Were So Finely Dressed, 1490, 1920 300 besök · 4,4%
  5. The Garden of Enchantment from 'Parsifal' (the opera by Richard Wagner) 5 The Garden of Enchantment from 'Parsifal' (the opera by Richard Wagner) 300 besök · 4,4%
  6. Mountain Landscape with Figures 6 Mountain Landscape with Figures 300 besök · 4,4%
  7. The Sanctuary 7 The Sanctuary, 1910 200 besök · 2,9%
  8. Garden of Love 8 Garden of Love 200 besök · 2,9%
  9. The Old Mill, Houghton, Cambridgeshire 9 The Old Mill, Houghton, Cambridgeshire, 1907 200 besök · 2,9%
  10. Breezy Day, Devon 10 Breezy Day, Devon 200 besök · 2,9%

Hur många gånger visas posten för Thomas Edwin Mostyn varje månad?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Datatabell
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260200
Jul 20264003 700
Aug 20261001 800
Sep 20260600

Hur ofta besöks verken av Thomas Edwin Mostyn?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Vilka verk av Thomas Edwin Mostyn är mest efterfrågade månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Datatabell
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Flight (The Belgian Refugee…000000000000
The Sanctuary00000000002000
Garden of Love00000000020000
Portrait of an Unnamed Gent…000000000000
Dawn00000000001000
Memory's Garden000000000000
The Jewelled Casket00000000000100
Sir William Henry Talbot000000000000
James Thomas Blair00000000010000
Unsolved00000000010000

Vilka enheter används för att visa Thomas Edwin Mostyn?

Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

Datatabell
EnhetBesökDela
datorer5 70083,8%
mobiltelefoner1 00014,7%
surfplattor1001,5%

På vilka språk söker man efter Thomas Edwin Mostyn?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Datatabell
SpråkBesökDela
Engelska20066,7%
Franska10033,3%

Hur många besök har Thomas Edwin Mostyn per dag, och vad är förväntat?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Datatabell
DagBesök
ons 23 Sep0
tors 24 Sep0
fre 25 Sep0
lör 26 Sep0
sön 27 Sep0
mån 28 Sep0
tis 29 Sep0
ons 30 Sep0
tors 1 Okt0
fre 2 Okt0
lör 3 Okt0
sön 4 Okt0
mån 5 Okt100
tis 6 Okt0
ons 7 Okt0
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt0
sön 11 Okt0
mån 12 Okt100
tis 13 Okt2 000
ons 14 Okt (prognos)0
tors 15 Okt (prognos)0
fre 16 Okt (prognos)0
lör 17 Okt (prognos)0
sön 18 Okt (prognos)0
mån 19 Okt (prognos)300
tis 20 Okt (prognos)2 700
ons 21 Okt (prognos)0
tors 22 Okt (prognos)0
fre 23 Okt (prognos)0
lör 24 Okt (prognos)0
sön 25 Okt (prognos)0
mån 26 Okt (prognos)300
tis 27 Okt (prognos)3 400
ons 28 Okt (prognos)0
tors 29 Okt (prognos)0
fre 30 Okt (prognos)0
lör 31 Okt (prognos)0
sön 1 Nov (prognos)0
mån 2 Nov (prognos)400
tis 3 Nov (prognos)4 000

Frågor om läsarsiffror för Thomas Edwin Mostyn

Vilka verk av Thomas Edwin Mostyn är mest efterfrågade?

The Green Gown, med 700 besök (10% av alla visningar för Thomas Edwin Mostyn). Rankingen ovan listar 10 verk.

Hur många gånger har Thomas Edwin Mostyn efterfrågats på WikiOO.org?

6 800 gånger under tolv månader: 500 på konstnärens sida och 6 300 på verksidorna.

På vilka enheter söker man efter Thomas Edwin Mostyn?

Thomas Edwin Mostyn har visats på datorer (84%), mobiltelefoner (15%) och surfplattor (1%); datorer står för 84% av visningarna.

Vilken typ av verk av Thomas Edwin Mostyn föredrar läsarna?

Balanserad (Färgintensitet): 66% av besöken, jämfört med 50% av katalogen.