Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Wang Zhen på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Wang Zhen: statistik i korthet
POEM IN RUNNING SCRIPT är det mest visade verket av Wang Zhen: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 38% av det totala antalet. Också ofta besökta: Hermit Playing the Qin och BUFFALO, HERDBOYS AND GEESE. Totalt antal visningar: 1 000 (200 konstnärssidor, 800 verk). Toppnotering: Jul 2026 (400 besök). Observerad preferens: Ljusstark (Ljusstyrka), 62% av besöken för 30% av katalogen.
Topp 5 verk av Wang Zhen baserat på visningar
Rankningen baseras på antal sökningar på WikiOO.org under tolv månader, inte på katalogbetyg. Rank 1 är det verk av Wang Zhen som har flest sökningar.
Hur många läsare har Wang Zhens post per månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa underliggande data
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 0 | 400 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hur stor är den månatliga läsarsiffran för verken av Wang Zhen?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilka kategorier av verk av Wang Zhen väljs av läsarna?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa underliggande data
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 10,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 20,0% | 0,0% |
| Ljusstyrka | 40,0% | 37,5% |
| Ljusstark | 30,0% | 62,5% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 60,0% | 87,5% |
| Dämpad färgsättning | 20,0% | 12,5% |
| Måttlig mjukhet | 20,0% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 30,0% | 25,0% |
| Balanserad | 70,0% | 75,0% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 30,0% | 25,0% |
| Mild | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 20,0% | 37,5% |
| Stark kontrast | 10,0% | 12,5% |
| Kontrastnivå | 40,0% | 25,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 10,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 10,0% | 12,5% |
| Balanserad harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 20,0% | 12,5% |
| Enhetlig palett | 60,0% | 75,0% |
Hur är de mest visade verken av Wang Zhen fördelade över året?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa underliggande data
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 近代 王震 漁翁圖 軸 Returning Fishe… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Fisherman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bamboo, old tree, and rock | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 近代 王震 山羊 軸 Two Goats | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| 近代 王震 佛祖圖 軸 Buddhist Sage | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| White Chrysanthemums | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| POEM IN RUNNING SCRIPT | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| BUFFALO, HERDBOYS AND GEESE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Donut Chair | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hermit Playing the Qin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser fördelningen av läsare för Wang Zhen ut per språk?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa underliggande data
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 100 | 100,0% |
Vad är den dagliga läsarantalet för Wang Zhen, inklusive prognos?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa underliggande data
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 100 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
Wang Zhen: vanliga frågor
Vilket är det mest efterfrågade verket av Wang Zhen?
- POEM IN RUNNING SCRIPT: 300 besök, 38% av visningarna. Listan sträcker sig till plats 5.
Vad är läsarsiffran för Wang Zhen?
- 1 000 besök under tolv månader (200 artistprofiler, 800 verk).
Föredrar läsarna en viss kategori av verk av Wang Zhen?
- Ja, Ljusstark (Ljusstyrka): 62% av besöken för 30% av katalogen.