Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Wouterus Verschuur på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Wouterus Verschuur: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af Wouterus Verschuur er Scene from the Ten Days' Campaign med 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 25% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Quarry og A Moment of Rest. Kunstnerens side blev åbnet 400 gange og værkernes sider 1.000 gange, i alt 1.400 gange. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 1.100. Læsere vælger Dæmpet farvemætning (Farvemætning) ved 75% af besøgene, hvor det repræsenterer 36% af kataloget.
Wouterus Verschuur: de 9 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af Wouterus Verschuur og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
-
1
Scene from the Ten Days' Campaign, 1831
300 besøg · 25,0%
-
2
Quarry, 1853
200 besøg · 16,7%
-
3
A Moment of Rest, 1847
100 besøg · 8,3%
-
4
Watering the Horses
100 besøg · 8,3%
-
5
A Horse in a a Stable
100 besøg · 8,3%
-
6
A grey in a stable
100 besøg · 8,3%
-
7
Feeding the horses by an old town wall
100 besøg · 8,3%
-
8
Mark of wouterus verschuur, amsterdam,
100 besøg · 8,3%
-
9
Stable with Horses, 1853
100 besøg · 8,3%
Hvornår er posten for Wouterus Verschuur blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 200 |
Hvornår bliver værkerne fra Wouterus Verschuur vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra Wouterus Verschuur?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 24,0% | 25,0% |
| Blød skygge | 30,0% | 25,0% |
| Blød lysstyrke | 26,0% | 16,7% |
| Lysende balance | 18,0% | 25,0% |
| Lysstærk | 2,0% | 8,3% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 44,0% | 8,3% |
| Dæmpet farvemætning | 36,0% | 75,0% |
| Afbalanceret blød | 16,0% | 8,3% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 8,3% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 61,0% | 50,0% |
| Neutrale nuancer | 26,8% | 41,7% |
| Mørke toner | 7,3% | 8,3% |
| Monokrom | 2,4% | 0,0% |
| Pastelfarver | 2,4% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 54,0% | 16,7% |
| Afbalanceret | 38,0% | 75,0% |
| Levende og mættet | 8,0% | 8,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 8,3% |
| Blid | 22,0% | 8,3% |
| Balanceret | 20,0% | 16,7% |
| Kraftig kontrast | 16,0% | 0,0% |
| Udsagn | 34,0% | 66,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 2,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 8,3% |
| Balanceret harmoni | 4,0% | 8,3% |
| Stærk farveenhed | 24,0% | 16,7% |
| Sammenhængende palette | 68,0% | 66,7% |
Hvilke værker af Wouterus Verschuur er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rider with Two Horses at th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| market of horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hilly landscape with two ca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Truck and Some Horses in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with white horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| De Pleisterplaats | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of a stable with f… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Horse Market | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Elegant Company Going Hunti… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Mid-day Rest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Wouterus Verschuur opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer pr. dag for Wouterus Verschuur, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 100 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 200 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 100 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 100 |
| lør 7 Nov (forventet) | 100 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 100 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 100 |
| lør 14 Nov (forventet) | 100 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 200 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 200 |
| lør 21 Nov (forventet) | 100 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
Om læserne af Wouterus Verschuur
Hvilket værk af Wouterus Verschuur bliver oftest vist?
- Scene from the Ten Days' Campaign først med 300 besøg og 25% af forespørgsler. 9 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Wouterus Verschuur på WikiOO.org?
- 1.400 besøg over tolv måneder: 400 til kunstnerprofilen, 1.000 til værkerne.
Hvilke værker af Wouterus Verschuur matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Dæmpet farvemætning (Farvemætning) modtager 75% af de besøg, der er for 36% af kataloget.