Hva inneholder denne siden?
Denne siden viser hvor mange som besøker sidene til Tizian på dette nettstedet. Et besøk betyr at én person har åpnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Tizian: hva konsultasjonene viser
Verket til Tizian som er mest etterspurt er Assumption of Mary, med 20200 visninger i løpet av tolv måneder, noe som utgjør 8% av alle visninger. Etterfølges i rangeringen av Oppstigning av Jomfru Maria og Venus av Urbino. Kunstnerens side ble åpnet 27400 ganger og verkene 202100 ganger, totalt 229500 ganger. Mellom Sep 2026 og Oct 2026 økte antall visninger med 62%. Jul 2026 er måneden med flest forespørsler: 113800. Språkene som er tilgjengelige for konsultasjon er English (19%), Spanish (12%) og Japanese (9%). De viktigste landene for besøk er United States of America (11%), Japan (10%) og Italy (9%). Lesere konsulterer oversikten på enheter (63%), telefoner (33%) og nettbrett (4%). Lesere velger Uttalelse (Kontrast) i 52% av besøkene, mens det utgjør 40% av katalogen.
Tizian: de 10 mest viste verkene
Hver oppføring viser et verk av Tizian og dens rangering basert på antall visninger på WikiOO.org de siste tolv månedene.
-
1
Assumption of Mary, 1516
20200 visninger · 8.3%
-
2
Oppstigning av Jomfru Maria, 1516
16300 visninger · 6.7%
-
3
Venus av Urbino, 1538
10400 visninger · 4.3%
-
4
Diana og Actaeon
6800 visninger · 2.8%
-
5
Bacchus og Ariadne, 1523
5600 visninger · 2.3%
-
6
Portrett av Karl V sittende, 1548
5500 visninger · 2.3%
-
7
Korsfestelsen, 1555
4700 visninger · 1.9%
-
8
Konsert i Marklandskapet
4100 visninger · 1.7%
-
9
Portrett av Alfonso d’Avalos, i rustning med en pike, 1533
2600 visninger · 1.1%
-
10
Jomfru Marias himmelfart (detalj), 1516
2300 visninger · 0.9%
Når ble posten for Tizian vist?
Hver søyle representerer én måned og viser antall sidevisninger for denne kunstneren i løpet av de siste tolv månedene.
Tallene i en tabell
| Måned | Kunstnerside | Verksider |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| May 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 2800 |
| Jul 2026 | 5400 | 108400 |
| Aug 2026 | 700 | 33500 |
| Sep 2026 | 6300 | 23700 |
| Oct 2026 | 15000 | 33700 |
Når blir verkene til Tizian vist?
Hver søyle representerer én måned. Den viser det totale antallet besøk på alle kunstverkene til denne kunstneren, måned for måned, over ett år.
De månedlige tallene for begge diagrammene finnes i den første tabellen ovenfor.
Hva velger leserne blant verkene til Tizian?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede formen representerer kunstnerens egne verk: femti tilfeldig utvalgte kunstverk, sortert etter én egenskap. Den fylte formen viser den faktiske fordelingen av besøk de siste tolv månedene. Der den fylte formen strekker seg lenger ut enn den stiplede, tiltrekker denne typen kunstverk seg mer oppmerksomhet enn kunstnerens generelle produksjon.
Stemning
Emosjonell tone
Lysstyrke
Fargemetning
Fargepalett
Fargeintensitet
Kontrast
Fargeharmoni
Tallene i en tabell
| Stemning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dramatisk intensitet | 47.5% | 46.2% |
| Elegant | 27.5% | 26.6% |
| Drømmende og romantisk | 5.0% | 10.8% |
| Seren | 2.5% | 4.8% |
| Harmonisk | 0.0% | 3.8% |
| Klassisk | 15.0% | 3.5% |
| Eterisk | 0.0% | 3.0% |
| Luksuriøs og overdådig | 0.0% | 0.9% |
| Emosjonell tone | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Sjelelig oppløftende | 12.5% | 20.7% |
| Ettertenksomt | 15.0% | 15.2% |
| Melankolsk | 7.5% | 14.4% |
| Romantisk og varm | 12.5% | 10.3% |
| Dramatisk | 17.5% | 8.3% |
| Rolig | 2.5% | 7.3% |
| Fredfull | 0.0% | 5.8% |
| Kraftfullt | 2.5% | 5.3% |
| Lysstyrke | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørkest | 56.0% | 47.2% |
| Myk skygge | 34.0% | 41.9% |
| Mild lysstyrke | 4.0% | 10.5% |
| Lyssterk balanse | 4.0% | 0.1% |
| Lyssterk | 2.0% | 0.4% |
| Fargemetning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dempet | 32.0% | 24.8% |
| Subtile farger | 44.0% | 44.2% |
| Balansert mykhet | 20.0% | 26.6% |
| Tydelig fargepreg | 4.0% | 4.4% |
| Livlig farge | 0.0% | 0.0% |
| Fargepalett | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Jordnær | 84.4% | 91.6% |
| Mørke toner | 4.4% | 5.5% |
| Monokrom | 4.4% | 2.2% |
| Nøytrale toner | 6.7% | 0.8% |
| Fargeintensitet | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Monokromatisk | 46.0% | 36.1% |
| Balansert | 50.0% | 59.9% |
| Klar og intens | 4.0% | 4.0% |
| Kontrast | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Rolig | 18.0% | 6.5% |
| Mild | 20.0% | 11.3% |
| Balansert | 6.0% | 10.4% |
| Sterk kontrast | 16.0% | 19.7% |
| Uttalelse | 40.0% | 52.2% |
| Fargeharmoni | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Uharmonisk fargepalett | 4.0% | 9.5% |
| Mykt sammensatt palett | 14.0% | 10.1% |
| Balansert harmoni | 18.0% | 15.8% |
| Sterk fargeharmoni | 54.0% | 60.2% |
| Samstemt palett | 10.0% | 4.4% |
Hvilke er de mest viste verkene til Tizian, måned for måned?
Hver rad representerer et populært kunstverk. Hver søyle viser antall besøk dette kunstverket fikk i løpet av en måned. Høyere søyler betyr flere besøk den måneden.
Tallene i en tabell
| Kunstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venus av Urbino | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 2400 | 600 | 1500 | 4300 |
| Oppstigning av Jomfru Maria | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1700 | 11900 | 900 | 700 |
| Hellig og profan kjærlighet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 | 0 |
| Bacchus og Ariadne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 1900 | 1800 | 400 | 1100 |
| Kidnappingen av Europa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Feast of the Gods | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrett av keiser Karl V v… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 400 |
| Konsert i Marklandskapet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 400 | 500 | 1800 |
| Diana og Actaeon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 1600 | 400 | 2300 | 1500 |
| Flåingen av Marsyas, statsm… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
Hvordan er fordelingen av visninger for Tizian per enhet?
Hver del representerer én type enhet: mobil, nettbrett eller datamaskin. Jo større delen er, desto flere besøk kom fra den typen enhet i løpet av de siste tolv månedene.
Tallene i en tabell
| Enhet | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| enheter | 144400 | 62.9% |
| telefoner | 76600 | 33.4% |
| nettbrett | 8500 | 3.7% |
På hvilke språk blir Tizian oppsøkt?
Hver del representerer ett språk. Jo større delen er, desto flere besøkende har brukt nettstedet på det språket i løpet av de siste tretti dagene. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabell
| Språk | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| English | 3100 | 19.1% |
| Spanish | 2000 | 12.3% |
| Japanese | 1500 | 9.3% |
| Italian | 1100 | 6.8% |
| German | 900 | 5.6% |
| French | 800 | 4.9% |
| Romanian | 700 | 4.3% |
| Slovak | 700 | 4.3% |
| Chinese | 700 | 4.3% |
| Polish | 600 | 3.7% |
Hvor mange konsultasjoner per dag for Tizian, og de neste tre ukene?
Hver søyle representerer én dag. De første søylene viser antall besøk de siste tre ukene. Søylene i den andre fargen er vårt estimat for de neste tre ukene.
Tallene i en tabell
| Dag | Besøkninger |
|---|---|
| Thu 15 Oct | 1700 |
| Fri 16 Oct | 1800 |
| Sat 17 Oct | 1700 |
| Sun 18 Oct | 2300 |
| Mon 19 Oct | 4800 |
| Tue 20 Oct | 2500 |
| Wed 21 Oct | 3800 |
| Thu 22 Oct | 2700 |
| Fri 23 Oct | 2100 |
| Sat 24 Oct | 2800 |
| Sun 25 Oct | 3200 |
| Mon 26 Oct | 2900 |
| Tue 27 Oct | 3700 |
| Wed 28 Oct | 4100 |
| Thu 29 Oct | 5400 |
| Fri 30 Oct | 3100 |
| Sat 31 Oct | 2600 |
| Sun 1 Nov | 3600 |
| Mon 2 Nov | 4200 |
| Tue 3 Nov | 3600 |
| Wed 4 Nov | 3400 |
| Thu 5 Nov (prognose) | 4300 |
| Fri 6 Nov (prognose) | 3100 |
| Sat 7 Nov (prognose) | 3100 |
| Sun 8 Nov (prognose) | 4000 |
| Mon 9 Nov (prognose) | 5200 |
| Tue 10 Nov (prognose) | 4300 |
| Wed 11 Nov (prognose) | 5000 |
| Thu 12 Nov (prognose) | 4700 |
| Fri 13 Nov (prognose) | 3400 |
| Sat 14 Nov (prognose) | 3400 |
| Sun 15 Nov (prognose) | 4400 |
| Mon 16 Nov (prognose) | 5700 |
| Tue 17 Nov (prognose) | 4700 |
| Wed 18 Nov (prognose) | 5400 |
| Thu 19 Nov (prognose) | 5000 |
| Fri 20 Nov (prognose) | 3600 |
| Sat 21 Nov (prognose) | 3600 |
| Sun 22 Nov (prognose) | 4700 |
| Mon 23 Nov (prognose) | 6100 |
| Tue 24 Nov (prognose) | 5000 |
| Wed 25 Nov (prognose) | 5800 |
Om leserskaren til Tizian
Hvilket verk av Tizian blir vist oftest?
- Assumption of Mary først, med 20200 visninger og 8% av forespørsler. 10 verk er rangert over.
Hvor stor er leserskaren til Tizian på WikiOO.org?
- 229500 besøk de siste tolv månedene: 27400 til kunstnerprofilen, 202100 til verkene.
Hvilke enheter bruker leserne av Tizian?
- De bruker enheter (63%), telefoner (33%) og nettbrett (4%); enheter utgjør 63% av oppslagene.
Hvilke språk bruker leserne til Tizian?
- English (19%), Spanish (12%) og Japanese (9%); English utgjør 19%.
Hvilke verk av Tizian samsvarer med lesernes utvalg?
- Verker beskrevet som Uttalelse (Kontrast) mottar 52% av besøkene for 40% av katalogen.