Szukaj

Miécio Caffé

1920 - 2003

Najważniejsze informacje

  • Also known as: Miecio Caffe
  • Typical colors: ziemiste
  • Museums on APS: Afro Brasil Emanoel Araujo Museum
  • Copyright status: Under copyright
  • Art period: Nowoczesność
  • Best occasions:
    • skłaniające do rozmów
    • kulturowe
  • Nationality: Brazylia
  • Mediums: rysunek tuszem na papierze

wczesne lata i kariera

miécio caffé, znamienity brazylijski artysta, przyszedł na świat w 1920 roku w juazeiro, w Brazylii. Największą sławę przyniosła mu twórczość w dziedzinie humoru graficznego, która rozkwitała od lat 50. aż do lat 90. XX wieku. Artystyczna podróż caffé rozpoczęła się od karykatur i ilustracji, co ostatecznie doprowadziło go do zostania właścicielem jednej z największych prywatnych kolekcji brazylijskich płyt muzycznych.

wkład artystyczny

Twórczość miécio caffé charakteryzuje się unikalnym połączeniem humoru i satyry. Jego karykatury często przedstawiały wybitne postaci brazylijskiej muzyki, takie jak noel rosa, lupicínio rodrigues oraz inne dostojne osobistości. Jako badacz i kolekcjoner, wkład caffé w świat brazylijskiej muzyki jest nieoceniony.

znaczące dzieła i wystawy

* Dzieła miécio caffé można odnaleźć w różnych kolekcjach, w tym w museu middlesbrough institute of modern art (mima), które prezentuje różnorodny zakres sztuki nowoczesnej i współczesnej. * Do jego najbardziej znaczących prac należą karykatury słynnych muzyków, które były prezentowane na licznych wystawach, takich jak 24° salão internacional de humor de piracicaba, sp.

dziedzictwo i pamięć

miécio caffé odszedł 11 marca 2003 roku w wieku 82 lat w praia grande, w stanie são paulo, w Brazylii. Jego dziedzictwo nieustannie inspiruje zarówno nowe pokolenia artystów, jak i badaczy. ważna uwaga: niniejsza biografia opiera się na dostępnych informacjach z WikiOO.org i może nie stanowić wyczerpującego ani definitywnego opracowania życia i twórczości miécio caffé.

Pytania i odpowiedzi

Czy mogę przeanalizować sposób użycia koloru przez Miécio Caffé we wszystkich jego/jej dziełach?

Sposób wykorzystania koloru przez Miécio Caffé w pracach wymienionych na ta strona można przestudiować na stronie Genom Palety artysty.

Gdzie mogę znaleźć statystyki dotyczące dzieł Miécio Caffé?

Statystyki dotyczące dzieł artysty Miécio Caffé są dostępne na jego stronie Statystyki.

Czy mogę przeglądać dzieła Miécio Caffé według palety kolorystycznej?

Aby znaleźć prace artysty Miécio Caffé w konkretnej palecie barw, skorzystaj ze strony Według palet kolorystycznych poświęconej temu artyście.

Quiz wiedzy o sztuce

Do każdego pytania dotyczy tylko jedna poprawna odpowiedź.

Pytanie 1:
W którym brazylijskim mieście urodził się Miécio Caffé?
Pytanie 2:
W których dekadach rozkwitała twórczość Miécio Caffé w dziedzinie humoru graficznego?
Pytanie 3:
Oprócz swojej sztuki, z czego znany był Miécio Caffé jako kolekcjoner?
Pytanie 4:
Który słynny piłkarz znajduje się na jednym z jego wycinków prasowych z 1959 roku?
Pytanie 5:
W kolekcji którego muzeum można znaleźć dzieła Miécio Caffé?
WikiOO.org © WikiOO.org - Wszelkie prawa zastrzeżone